şifalı bitkiler
Zihinde Zayıflama konusu 15120 defa okunmuştur

Reklamlar

Zihinde Zayıflama


Zihinde Zayıflamadüşünceyle zayıflama

Fazla kilolu olmanın birden fazla nedeni olabilir.

Bunlardan yalnızca bir kaçıdır. Eğer sağlıklı bir hayat istiyorsanız ve kilo alıp verme işlemlerini sağlıklı yapmak istiyorsanız yukarıdaki maddeler üzerinde ciddi düşünmelisiniz. Yalnız dikkat etmeniz gereken konu; son maddenin “Hormonal ve genetik olarak kilo almaya elverişlilik” maddesinin bu makalenin konusu olmadığıdır.

Hormonal ve ya genetik açıdan kilo almaya elverişli iseniz yapılacak fazlaca bir şey yoktur sizin yapmanız gereken şey bunu “Fazla kilolar” kabullenerek kendinizle barışmanız ve beslenme rejiminize azami dikkati sarf etmektir.

Zayıflama ve diyet için doktor

Diyetİyi bir zayıflama programı denemeden önce doktora başvurmayı gerek görmüyorsanız sizin için; tatilden önce birkaç kilo vermeyi düşünen veya beğendiği bir elbisenin birkaç beden küçük gelmesini kendisine dert edinen birisi olduğunuzu düşünürüz.

Eğer onlarca kilo vermeyi düşünüyorsanız size tavsiyemiz iyi bir doktordur. Çünkü yukarıda yazılan şişmanlama nedenleri buzdağının sadece görünen bir kısmıdır. Bunların yanı sıra birden fazla faktör de şişmanlığa sebep teşkil edebilir. İşte bütün bu durumların sağlıklı tespit edilmesi fazla kilolarınızdan kurtulmanın en önde gelen şartıdır.

HipnoTerapi nin zayıflama diyetleri için kullanılması.hipno terapi ile zayflama

Son yıllarda diyet ve zayıflama çevrelerinde gözde olan bir olgudur hipnoTerapi. HipnoTerapi sayesinde


Sağlıklı zayıflamak için

sağlıklı yemeklerÖncelikle sağlıklı yemek yeme alışkanlığı edinmelisiniz. Diğer yandan diyet yapmak zor bir uğraştır. Siz diyet yapmak yerine sağlıklı beslenerek mevcut olan kilolarınızdan yavaş yavaş kurtulabilirsiniz. Şöyle düşünün mevcut olan kilolarınızı 1 yılda edindiniz ise beslenme rejiminizi sağlıklı bir hale getirirsiniz daha sonra da günlük aktivitelerinizi biraz artırarak kilo kaybına hemen başlarsınız. Ancak bu kilo kaybı yavaş yavaş olacaktır. Zayıflamanız kiloyu aldığınız süre kadar bir zaman alacaktır. Ancak bunun diğer bütün yöntemlerden daha sağlıklı olduğunu unutmayınız. Sağlık

Zayıflamak istiyorum ne yapmalıyım?sağlıklı zayıflamak

Bütün bunlara dikkat edebilirseniz spor egzersizleri, günlük yürüyüş, aerobik hareketleri zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Zayıflamak için şifalı bitkiler den de yararlanabilirsiniz.

* Vücudunuz diyete başladığınız anda hazır olan kiloyu kaybetmemeye çalışır. Çünkü özel şartların oluştuğunu varsayar. Bundan sonra metabolizma hızınız düşer. Bu kilo kaybını güçleştirir. Daha sonra siz diyeti bırakırsanız da metabolizma hızınız tekrardan yükselmez. Bu durumda eskisinden daha fazla kilo almaya başlarsınız.

Yarıda kesilen diyetlerden sonra aşırı kilo alınımı bu sebeple gerçekleşmektedir.

** Metabolizma hızınız ne kadar yüksekse o kadar hızlı kilo kaybedersiniz. Çok yedikleri halde kilo alamayan insanlarda bunun sebeplerinden biri de vücutlarında metabolizma hızının yüksekliğidir.

"Zihinde Zayıflama" Hakkında Yapılmış Bütün Yorumlar

Yazan :sefa erkurt
yiyiorum yiyorum kilo almıyorum cok yiyiorum ama kilo alamıyorum kızlar bana bakmıyor

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular