şifalı bitkiler
Mantal Şifa konusu 6157 defa okunmuştur

Reklamlar

Mantal Şifa


MANTAL ŞİFA

Ruhsal şifanın çok etkileyici sonuçlar ortaya koyduğu bir sahadır.
Mantal şifa sahasına, sebebi belirlenemeyen sinirsel hastalıklar, kuruntular, takıntılar, aşırı heyecan halleri, hırçınlıklar vs. girer.
Bir hastalığın sebebi zihindeyse tıp bilimi bu konuda çok az şey yapabilir.
Ruh ile beden arasındaki bir ahenksizliğin yol açtığı bir hastalığa uğrayan kimse ruhsal şifa aldığı zaman, iyi ve düzeltici düşünce tesirleri, bu hastalığı yenmek üzere ona yöneltilir. Hastanın bu eylemden haberi olmasa bile şifa verici değişiklik sağlandığı zaman hastanın genel görünümü değişir, hafifler, hastalık sebebi ortadan kalkar.
Ünlü şifacı medyom Harry Edwards’ın çalışmaları çok güzel örnekler ortaya koymaktadır:
“Cildi sivilcelerle dolu 9 yaşında bir çocuğunun tedavisiydi. Anne ve babasının ifadesine göre, doğduğundan beri sürüp gelen ağlamalarından, bir gece olsun uyuyamamışlardı. Çocuğu görmeye gittim, huzursuz bir mizacı vardı, nadiren sakin kalıyor ve hiçbir şey üzerinde uzun süre konsantre olamıyordu. Ellerimi başı üzerine koydum ve zihninin huzur bulmasını diledim. O gece boyunca sakin uyudu. Karakteri yavaş yavaş düzeldi. Çok kısa bir zamanda cildi temizlendi, çocuk daha rahat ve mutlu bir hal aldı.”
Örneğimizden de görebileceğimiz gibi mantal şifada amaç, zihne yapılacak düzeltici etkilerle zihni huzursuzluk eğiliminden kurtarmak ve sebebini ortan kaldırmak olmalıdır.

"Mantal Şifa" hakkında yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular