şifalı bitkiler
Şifa ve Hasta konusu 5852 defa okunmuştur

Reklamlar

Şifa Ve Hasta


Hasta ve Şifa İlişkisi

Ruhsal şifa uygulamalarında önemli olan bir diğer etken de şifacı ve hasta arasındaki ilişkidir.
Şifacı, hastaya kendisinin sadece bir araç olduğunu ve bu iyileşmeyi sağlayacak gücün hastanın kendi içinde var olduğunu anlatmalı ve onu ikna etmelidir. Aynı zamanda hastanın içinde bulunduğu psikolojik seviyeyi anlamaya çalışarak ona daima pozitif telkinlerde bulunmalı ve yaşam enerjisinin hastadan kaybolmamasına çalışmalıdır.
Hasta da kendini şifacıya emanet ederken, şifa güçlerine inanmalı, mantalinde bunu desteklemeli, istemeli ve hastalığın tekrar etmemesi için elinden geleni yapmalıdır.
Şifacıların sık sık ortaya koydukları nokta, pek çok kimsenin bir mucize beklentisiyle kendilerine gelmeleri ve iyileşemeyince hayak kırıklığına uğramalarıdır. Bu konuda pek çok şifacının ifadesine rastlayabiliriz:
“Bizden akıp geçen enerji sayesinde beden, kendi içsel ihtiyaçlarına göre kendi kendisini iyileştirir. Çünkü dengesizliğin nerede ve niçin olduğunun bilgisi hastada içsel olarak vardır.”
Bir başka deyişle tedaviyi meydana getiren kişi şifacı değil, hastadır. Bir başkası (şifacı) iyileşmenin meydana gelebilmesi için yalnızca bir “aracı” rolü oynar. Böylece aslında hiç kimseyi “şifacı” olarak nitelendirmememiz, daha ziyade iyileşmenin gerçekleşmesi için enerjiyi bir başkasına aktararak onun enerjisini güçlendiren bir ARACI ya da DÖNÜŞTÜRÜCÜ olarak görmemiz gerekmektedir.
Mucize bekleyen insanlar, büyük miktarda para ve zaman harcayıp, kendi içlerine bakmak için hemen hiç zaman harcamayan insanlardır. Böyle bir durumda şifacı ne yaparsa yapsın hiçbir şey olmaz ve hastalık sürer. Aynı zamanda bizim de sonuca ulaşmak, huzur halinin içimize işlemesine izin vermek, sağlığımız için sorumluluk duymaya açık olmak ve iç huzurumuzu sürdürmeye çalışmak için istekli olmamız gerekir.
Rahatsızlığın fizik sebebi mevcut kaldıkça şifa sağlanamaz. Eğer bir kimsenin görme yeteneği günlük işlerindeki göz yorucu çalışmalarından ileri geliyorsa ve bu durum devam etmekteyse, tam görüş kabiliyetini tekrar kazanmak mümkün olmaz. Eğer romatizmadan, artritden vs. şikayetçi olan hasta, dışarda kötü hava şartları altında çalışmak veya nemli yatakta yatmak zorunda ise, şifa tesirleri büyük ölçüde etkisiz kalacaktır. Böylece birçok vakalarda şifa sağlık kurallarına bağlı olmak zorundadır.
Ruhsal şifa, şifacı, gevşemiş, güvenli ve huzurlu olduktan sonra her yerde ve her zaman uygulanabilmektedir.

"Şifa ve Hasta" hakkında yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular