şifalı bitkiler
Yararlı Egzersizler 3 konusu 7043 defa okunmuştur

Reklamlar

Yararlı Egzersizler 3


Yandan Çekiş

Boyun, omuzlar, kollar, yanlar ve bacaklardaki kas gelişir ve güçlenir. Ayaklarınızı açın. Katlanmış bir havlunun ucunu sağ ayağınızın altına sıkıştırın ve öbür ucuna da dizinizin hemen üstüne gelecek biçimde tutun. Sol elinizi belinize koyun. Baş, omuz, kol ve ayağınızı dikey bir çizgi üstünde tutarak havluyu adeta yıtmak istercesine kuvvetle asılın, gevşeyin. Sol tarafta tekrarlayın.

Yıldız Sıçrayışları

Kalp ve ciğerleri geliştirir ve genel form düzeyini yükseltir. Harekete başlarken bacaklarınız 5-10 santim kadar aralık, dizleriniz hafifçe bükülmüş ve avuçlarınız içeriye dönük olacak şekilde kollarınız da yanlarda rahayça durmalıdır. Kollarınızı ve bacaklarınızı aynı anda yanlara açarak yukarıya sıçrayınız. 8-10 kez tekrarlaryın ve yavaş yavaş 30'a çıkın.

Kaynak, SağlıkSifa.com'a aittir.

"Yararlı Egzersizler 3" hakkında yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular