şifalı bitkiler
Gizli Şeker Hastalığı konusu 32297 defa okunmuştur

Reklamlar

Gizli Şeker Hastalığı


Halk arasında gizli şeker olarak isimlendirilen durum, normal glükoz dengesi ile diyabet arasındaki metabolik durumu ifade etmektedir. Normalde açlık plazma şekerinin 110 mg/dl olması gerekmektedir. İşte açlık plazma şekerinin 110 mg/dl'nin üzerinde fakat 140 mg/dl'nin altında (yeni kriterlere göre 126 mg/dl) olması bozuk glükoz toleransı olarak tanımlanmaktadır. Benzer şekilde şeker yükleme testi yapılan kişilerde 2. Saatdeki plazma glükoz düzeyininin 140 mg/dl'nin üzerinde fakat 200 mg/dl'nin altında olması da bozuk glükoz toleransı olarak isimlendirilmektedir. Bu durumdaki kişilerin gün boyu kan şekerleri normaldir ve diyabetin klasik bulguları görülmez. Bununla birlikte bu kişiler Tip 2 diyabet için en riskli grupta olduklarından yaşam biçimlerini yeniden düzenlemeleri gereklidir.

"Gizli Şeker Hastalığı " Hakkında Yapılmış Bütün Yorumlar

Yazan :mehtap

bende aynı dertten muzdaribim ama doktora gittim tip 2diabet çıktı yani gizli şeker glifor adlı ilaç kullanıyorum şimdi çok iyiyim doktor kilo vermemi istedi 1 aydr diyetteyi 5kilo vedim bence hemen doktora gitmelisiniz acil şifalar

Yazan :............
ÇOK AZ YAZILMIŞ BİR BİLGİ DAHA FAZLA YOKMU

Yazan :hatice
benim açlık kan şekerim 114 tokluk 172 bu şeker yüklemesiyle belirlene sonuç tedavi edilirmi yoksa artık hayatımı diyabetli olarakmı sürdüreceğim.birde elimde ve ayağığımda karıncalanma hissi var ve sürekli oluyor bu tehlikeli bir durummu cvplarsanız sevinirim.

Yazan :Yadigar
annemin gizli şekeri olabilir belirtileri nelerdir lütfen söylermisiniz

Yazan :BEREN
BEN 2 SENEDİR KİLO ALIYORUM VE ZAYIFLAYAMIYORUM GİZLİ SEKERDEN ŞÜPELENDİM BABAMDA ŞEKER VAR BENDE DE AŞIRI ACIKMA HİSSİ ÇOK YEMEK YEME VE AÇLIĞA DAYAMAMA GİBİ BELİRTİLER OLUYOR ACABA ŞÜPHEMDE HAKLIMIYIM CEVAP YAZARSANIZ SEVİNİRİM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular