şifalı bitkiler
Diyet - Şişmanlığın Önlenmesi konusu 9481 defa okunmuştur

Reklamlar

Diyet - Şişmanlığın Önlenmesi


Diyet
Fiziksel aktivitenin artırılması
Davranış değişikliği
İlaç
Cerrahi yöntemlerdir.

Bu yöntemlerden, özellikle ilk üçü; düşük enerjili diyet, fiziksel aktivitenin artırılması ve davranış değişikliğinin sağlanması birlikte uygulandığında, hem ağırlık kaybını sağlamada hem de kaybedilen ağırlığın korunmasında büyük başarı sağlanmaktadır.

Diyete başlarken ve belirli aralıklarla vücut ağırlığının ve kan basıncının ölçümü yapılmalı, kan ürik asit, trigliserit, kolesterol, glikoz, T3 ve T4 gibi hormon düzeyleri saptanmalıdır.

Bireyin günlük kalori alımı, harcadığından daha az düzeyde olmalı , zayıflama diyeti haftada 0.5-1 kg ağırlık kaybına neden olacak şekilde düzenlenmelidir. Kalıcı bir zayıflama sağlayabilmek ve yağ kitlesinin daha çok kaybedilmesi için yavaş zayıflama önerilmektedir.

"Diyet - Şişmanlığın Önlenmesi " Hakkında Yapılmış Bütün Yorumlar

Yazan :kübra DEMİRCİ
Ben 20 yaşındayım.71 kiloyum. Nasıl kilo verebilirim?Bana yardımcı olurmusunuz? Cevabınızı dört gözle bekliyorum.

Yazan :emine ünalan
şişmanlamamak istiyorum ama bunun için ne yapa bilirim???
Şişmanlamak istemiyorsanız yediklerinize ve içtiklerinize dikkat etmeniz gerekmektedir. Ayrıca günlük spor kültür fizik hareketlerinizi ve egzersizlerinizi de yapmanızda fayda vardır.

Yazan :turgut dinçer
slm ben 22 yaşında bir gencim boyum 1,85 olmasına karşın kilom çok az 63 kilo almak için ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim

Yazan :nurgül
ben 14 yaşındayım kilo alıyorum ne yapmalıyım sizce.

Yazan :esma
19 yaşındayım ve çok zayıfım şişmanlamak istiyorum ne yapabilirim

Yazan :Admin
Merhabalar, Öncelikle kilo almamanızın nedeni belirlenmelidir, genteki mi , beslenme bozukluğu mu , hormonal dengesizlikden mi kaynaklanıyor. Bunun için lütfen ilk önce doktora başvurup, kilo almama nedeninizi belirleyiniz.

Yazan :prenses__34
selam ben 16 yaşında ve 37 kilo olan bir kızım boyumda 1.50 civarlarında ne kilo alıyorum ne de boyum uzuyo lütfen yardımcı olun !!!

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular