şifalı bitkiler
Erken Boşalmak konusu 28905 defa okunmuştur

Reklamlar

Erken Boşalmak


Erken Boşalma

Aslında hangi durumun erken boşalma olarak adlandırılacağı muğlak olmakla birlikte Masters ve arkadaşlarının (1970) tanımlamasına göre “bir erkeğin cinsel eşinin cinsel ilişkilerinin en az %50’sinde orgazma ulaşamaması durumunda erken boşalmadan bahsedilebilir” denmektedir. Kaplan (1974) ise erken boşalmanın erkeğin boşalması üzerinde istemli kontrolünün olmamasıyla görüleceğini öne sürmektedir. Erken boşalma en yaygın olarak “sürekli olarak ya da yineleyici bir biçimde, çok az bir cinsel uyarılma ile ve kişinin istemesinden önce, vajinaya girme öncesi, girer girmez ya da hemen sonra ejakülasyonun olması” biçiminde tanımlanmaktadır. Ancak yaş, cinsel eş ya da durumun yeni olması ve son zamanlardaki cinsel etkinliğin sıklığı gibi uyarılma evresinin süresini etkileyen etkenler göz önünde bulundurulmalıdır.

Fiziksel nedenler oldukça nadir olmakla birlikte bazı idrar yolları enfeksiyonları (üretra ve prostat enfeksiyonları, gonore) gibi nedenlerle erken boşalma görülebilir. Boşalmanın kontrol edilememesi kaygı ile birlikte görülebilir. Hem kaygı hem boşalma sempatik sinir sisteminin idaresi altındadır. Araştırmalar özellikle yaşam boyu erken boşalma öyküsü olan kişilerde biyolojik bir yatkınlığın olabileceğini vurgulamaktadır. Cinsellikle ilgili suçluluk, kişiler arası aşırı duyarlılık, mükemmelliyetçilik veya cinsel performansla ilgili gerçekçi olmayan beklentiler diğer psikolojik faktörler arasında sayılabilir. Bazı olumsuz kültürel şartlanmalar da bu duruma yol açabilir. İlk cinsel deneyimlerini genelevde edinen bir erkek bir an önce cinsel eylemi sonlandırmaya koşullanmış olabilir ya da aile evi, evin arkadaşlarla paylaşılması gibi yakalanmanın utanç verici olabileceği durumlarda bir an önce orgazma ulaşmaya çabalamaya alışmış olabilir. Bazen de “sertleşir sertleşmez boşalmak gerektiği” yanlış inancına sahip olabilir. Stresli bir ilişki de durumu körükleyebilir.

"Erken Boşalmak" Hakkında Yapılmış Bütün Yorumlar

Yazan :cabbar

Erken boşalmamak için şifalı bir bitki yokmu?

Yazan :attar ömer tatar
erken boşalma rahatsızlığı olan arkadaşlar, besbase otunu, akgünlük otunu havanda dövün ve karıştırın, günde bir tatlı kaşığı yiyin, göreceksiniz bu sorundan kurtulacaksınız.

Yazan :mustafa
ben 13 yaşlarında masturbasyon yapmaya başladım ve şimdi 20 yaşındayım ve günde en az 2 kere masturbasyon yapıyorumm ve bendede erken boşalma var.bu alışkanlığımdamda vazgeçemiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim.
Değerli ziyaretcimiz erken boşalma sorunlarının altında yatan en önemli neden geçmişteki masturbasyon zaafiyetidir. Bu rahatsızlığınız ancak uzman bir doktor yardımıyla çözülebilir. Masturbasyon alışkanlığınız için de yine aynı uzman hekimle görüşebilirsiniz.

Yazan :ömer
erken boşalma çocugumun olmamasına nedenmidir.

Yazan :murat
erken boşalma sorunu olan bekar erkekler için bir şifalı bitki yokmu.

Yazan :Gizli
Eşim ilişkiye başlar başlamaz menisi geliyor ve ben isteyene kadar tutabiliyor. Bu erken boşalmamıdır?
Değerli ziyaretcimiz; Erken boşalmanın problem olduğu durum; erkeğin sertliğini kaybederek partnerini eksik uyarılmış (orgazm olamama)seviyede bırakmasıdır. Bu sağlıklı cinsel ilişkiyi ve aile dinamiklerini olumsuz etkiler. Eğer eşiniz fiziksel yollarla menisini tutmuyorsa(elle sıkarak vb.) ve sertliğini kaybetmeden ilişkiye devam edebiliyorsa problem yoktur. Tersi durumda sizlere KEGEL EGZERSİZLERİ ni tavsiye ediyorum.(sitemizden aratabilirsiniz. Aynı tavsiyeler erkekler için de uygulanabilir) egzersizler biraz zaman alıcıdır fakat itina ile uygulandığında faydasını görürsünüz

Yazan :İdris

Çok erken boşalıyorum daha başlamadan bitiyor bunun tedavisi varmı? Lütfen yardımcı olun.

www.sagliksifa.com Not: Sevgili ziyaretcimiz. Öncelikle bu yazıyı dikkatlice bir kere daha okuyunuz. Eğer bahsedilen nedenlerden birisinin sizde var olduğuna inanıyorsanız. Bu problemle baş etmenin yöntemlerini ilgili pisikologlarla görüşmeniz daha iyi olacaktır.

Şunu unutmayınızki bu bir sağlık problemidir ihmale gelmez ve bir an önce tedavi edilmesi gereklidir. Tedavi ise ancak kendini kabul ve çekimserliği bir kenara bırakmakla mümkündür. Acil şifalar dileriz.

 

Yazan :Tarık
Erken boşalmanın nedenleri bence küçük yaşta orgazm olan kişilerde dahada sık görülüyor peki tedavisi varmı?

Yazan :DAMLA
BENCE BU KONUDA AZ BİR BİLGİ VERMİŞİNİZ BU GENÇLERİN DAHA FAZLA BİLGİYE İHTİYACI VAR

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular