şifalı bitkiler
Aşırı cep kullanmak spermleri etkiliyor konusu 7133 defa okunmuştur

Reklamlar

Aşırı Cep Kullanmak Spermleri Etkiliyor


Aşırı cep kullanmak spermleri etkiliyor


Fazla cep telefonu kullanımının erkeklerde sperm kalitesini bozabildiği belirtildi. Aşırı cep kullanımı, sperm sayısını düşürü-yor, kalitesini azaltıyor, anormal sperm oranını da artırıyor.

ABD’de kısırlık tedavisi yapan kliniklerdeki 361 erkek üzerinde yapılan bir ön araştırmada, cep telefonuyla aşırı konuşan erkeklerin sperm sayıları ve kalitesinin daha düşük, anormal sperm oranınınsa daha yüksek olduğu görüldü. “Fertility and Sterility” dergisinde yayımlanan araştırma, cep telefonları ve diğer kablosuz cihazların sağlık üzerindeki olumsuz etkisiyle ilgili kafalardaki soruları bir kez daha gündeme getirdi.

GÜNDE 4 SAAT

Cep telefonlarının yaydığı elektromanyetik enerjinin DNA’ya zarar vererek vücut dokusunu bozabileceği düşünülüyor. Araştırmaya katılan erkeklere cep telefonu kullanma alışkanlıkları hakkında sorular soruldu. Bunun sonucunda günlük cep telefonu kullanımı ne kadar çoksa sperm sayısı ve kalitesinde o kadar azalma olduğu görüldü. Günde 4 saatten fazla cep telefonu kullandığını söyleyen erkeklerin sperm sayısının araştırmaya katılanlar arasında en düşük çıktığı ve çok az kaliteli sperme sahip olduğu belirlendi.

Cleveland kliniğindeki araştırmanın başkanı Dr. Ashok Agarwal, “Elde ettiğimiz sonuçlar cep telefonu kullanımıyla azalan sperm kalitesi arasında güçlü bir bağlantı olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte bir neden sonuç ilişkisini kanıtlamıyor” dedi.

"Aşırı cep kullanmak spermleri etkiliyor" Hakkında Yapılmış Bütün Yorumlar

Yazan :cepmania
teşekkürler bilgiler için ayrıca arkadaşlar telefonunuz zarar görmein diye şuradan telefon kaplama modeli alabilrisiniz kendinize.

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Sizin İçin Seçtik

    Can't create/write to file '/tmp/#sql_71a_0.MYI' (Errcode: 28)