şifalı bitkiler
First aid - Human bites konusu 4693 defa okunmuştur

Reklamlar

First Aid - Human Bites


First aid - Human bites

Human bites can be as dangerous as or even more dangerous than animal bites because of the types of bacteria and viruses contained in the human mouth. If someone cuts his or her knuckles on another person's teeth, as might happen in a fight, this is also considered a human bite.

If you sustain a human bite that breaks the skin:

  1. Stop the bleeding by applying pressure.
  2. Wash the wound thoroughly with soap and water.
  3. Apply an antibiotic cream to prevent infection.
  4. Apply a clean bandage. If the bite is bleeding, apply pressure directly on the wound using a sterile bandage or clean cloth until the bleeding stops.
  5. Seek emergency medical care.

If you haven't had a tetanus shot within five years, your doctor may recommend a booster. In this case you should have the booster within 48 hours of the injury.

"First aid - Human bites" hakkında yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular