şifalı bitkiler
Aşırı Mastürbasyon Nedeniyle Saç Dökülmesi konusu 66865 defa okunmuştur

Reklamlar

Aşırı Mastürbasyon Nedeniyle Saç Dökülmesi


Aşırı Mastürbasyon Nedeniyle Saç Dökülmesi – Nasıl Önüne Geçilir?

DHT (Dehidrotestosteron), seks ve/veya mastürbasyon ile ilişkilidir. Erkeklerde kellik tedavisi ile güncel yaklaşımlar, erkeklerde saç kaybının, direkt olarak DHT ile ilişkili olduğunu ortaya çıkarmıştır.

Erkeklerde kellik tedavisi ile güncel yaklaşımlar, erkeklerde saç kaybının, direkt olarak DHT ve onun vücuttaki miktarı ile ilişkili olduğunu ortaya çıkarmıştır. Bir diğer çıkarım ise, DHT üretiminin seks ve/veya mastürbasyon ile ilişkili olduğudur.

Aşırı mastürbasyon ve aşırı boşalma, çok miktarda testosteron hormonunun DHT’ye çevrilmesine neden olur. Vücuttaki aşırı miktarda DHT yüklemesi, kelliğe ve prostat bölgesindeki zayıf kan dolaşımı nedeniyle olası prostat büyümesine neden olur. Mastürbasyon veya boşalma sıklığının azaltılması, DHT seviyesinin düşük tutulmasına ve saç kaybının önlenmesine yardımcı olur.

Yukarıdaki kellik modellemesine göre, mastürbasyon sıklığını azaltmak için yapmanız gereken adımlar şöyledir:

  1. Hormonlu sığır eti ve süt ürünleri alımını azaltın. Kırmızı et, çok fazla hormonlu kan içerir. Bunun yerine, diyetinizde deniz ürünlerine ve kümes hayvanları ürünlerine daha fazla yer verin.
  2. Prostatınızı kontrol altında tutmak için, L-arginine (doğal büyüme hormonu bileşeni) ve Isoflavones (anti-kanserojen bitkisel östrojen, anti-tümör hormonu ve karaciğer fonksiyonları düzenleyicisi) içeren çekirdek, fındık, fıstık, soya fasulyesi yiyin.
  3. Daha fazla anti-kanserojen, anti-tümör hormonu ve anti-oksidan/vitamin/mineral için, daha fazla taze sebze ve meyve yiyin.
  4. Doğa ile daha çok iç içe olmak için, açıkhava aktivitelerine daha fazla katılın ve DHT’ye dönüşmesi yerine vücut kaslarınızda daha fazla testosteron tüketmek için, daha fazla egzersiz yapın. Daha fazla koşu ya da en azından hızlı yürüyüş yapın. Özellikle normalde fazla hareket eden bir değilseniz, yapacağınız herhangi bir fiziksel aktivite, televizyon karşısında oturmaktan daha iydir.

Öte yandan, stres de bir saç kaybı nedenidir ve saçınız döküldüğü için ne kadar strese girerseniz, saçınız da o kadar çok dökülür. Hayatınızda strese neden olan kaynakları, yok etmeye çalışın. Mastürbasyon/Seksüel aktivitelerinizi azaltmaya çalışın ya da en azından boşalma sıklığınızı azaltarak, vücudunuzda azalan besin ve hormon miktarını yenilenmesi için, vücudunuza fırsat verin.


İngilizce'den çeviren : jesse / sagliksifa.com Admin

"Aşırı Mastürbasyon Nedeniyle Saç Dökülmesi" Hakkında Yapılmış Bütün Yorumlar

Yazan :Kaya
Mastürbasyon yapmak saç dokulmesine neden olur çünkü testosteron hormonunun artışına neden olur. Ayrıca prolaktin hormonunun salgılanmasina neden olur. Yorgun halsiz ve bitkin hissetmenizin nedeni prolaktindir. Hergün boşalan adam yorgun düşer saçları ya dökülmeye başlar ya da yıpranır. Haftada 1 en ideali.

Yazan :Mikail
Mastürbasyon saçı döker mi?

Yazan :Furkan
Öncelikle yaşım 17 ve saçım 15 yaşından beri dökülür. Elimi attıkça saç gelirdi. Son 1 aydır saçlarım aşırı dökülmeye başladı ve üst bölgeler çok seyrekleşti. Görenler saçların mı dökülüyor diye soruyor. 3 ay önce aşırı stresli bir dönem atlattım bunu da belirteyim. Anne ve baba tarafında kimsenin saçları dökülmüş değil.40-45 yaşına geldi dayılarım amcalarım saçları yerinde. Hatta 78 yaşındaki dedemin saçları bile yerinde. Son 1 ayda saçlarım acayip inceldi. Kedi tüyü gibi oldu neredeyse. Dökülen saçlara bakıyorum, Kök ve gövde kısmı aşırı incelmiş ve saçın üst kısmına doğru kalınlaşıyor. Resimdede görüldüğü gibi dökülen yerlerde çok ince tüyler çıkıyor. Bunlar tekrardan saça dönüşür mü ? Yoksa dökülmeye devam mı eder. Dökülen saçların yerine yenisi geliyor bunda problem yok fakat bu çıkan tüylerinde döküldüğünü fark ettim. Doktora gittim kan değerlerimi ölçtürdüm. Fakat demir ve diğer vitaminler normal çıktı. Doktor Bioxcin almamı önerdi. 1 gün önce 'Bioxcin forte' aldım ve kullanmaya başladım. Bu şampuanı kaç günde bir saçıma uygulamam gerekicek ? Bir yandanda Zinco çinko hapına başladım. Hasteneye gidicem ve DHT seviyesini ölçtürücem. Testesteron hormonunun fazla salgılanmasından şüpheleniyorum. Saçlarımın kalınlaşması, güçlenmesi ve gürleşmesi için başka ne yapabilirim? Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ediyorum...

Yazan :garib
ah su kellik belasi bizi mahv etti

Yazan :serkan yıldıztepeli
Selamlar. günde 1 kez mastürbasyon yapmamın saç dökülmesindeki hızı nedir? yaşım 26 babamın bu yaşlarda saçı varmış ama benim tepeleriç gittikçe açılıyor. azaltmalımıyım acaba mastürbasyonu?

Yazan :bilinçli
A dan Z ye hepsi doğru adam akıllı bi kere daha okuyun sonra yorum yazın haa deli gibi masturbasyon yapmak işnize geliyosa durmayın günde 10 kere yapın bakalım ne hale geliyosunuz!!!

Yazan :yusuf güngör
iyi günler ben aşırı mastürbasyon bagımlısıyım ilerde prostat olma riski varmıdır?
Aşırı cinsel aktviteye sahip insanların prostat olma ihtimali de artıyor tabiiki.

Yazan :Dr.İsmail KABAK
slm.arkadaşlar yazılarınızı okudum fakat anlayamadığım şu var ki;aradığınız bilgileri buraya yazan doktormudur yoksa site sahibi alıntı haberlemi yol gösteriyor.yani bu bilgiler bir araştırmamın sonucumu yoksa alıntımı .paylaşılan bilgler çok önemli ve dikkatli olmak lazım saygılarımla
Değerli ziyaretcimiz bu sitenin bir bölümü alıntı bir bölümü araştırma ve bir bölümü de mesleki yeterliliği olan kişilerin bilgilerinin aktarılmasıyla oluşuyor. Siteyi yaklaşık 1 yıldır yürütüyor ve bu süre zarfında doğrudan yönlendirmelerden kaçınıyoruz. Bunun yerine bilgilendirmeler yapıyoruz. Ama kesinlikle doktorunuzu öncelikli olarak önemsiyoruz. Kısaca bu site kişilerin anlık merakını gidermek amacıyla oluşturulmuş bir başvuru kaynağıdır. doğrudan doktor tavsiyesi yerine geçmez. Sitenin altındaki bölümü okursanız size daha fazla yardımcı olabileceğimiz kesindir. Duyarlılığınıza teşekkür ediyoruz.

Yazan :bilmem
Arkadaşlar bencede haklı bunu yazan.. yani ben sıklıkla ilişkiye girmeye başladım oda olmada mastürbasyon yapıyorum 2 günde bir mutlaka.. saçlarım öyle çok dökülüyorki kellik derecesine girdim bencede azaltmak lazım..

Yazan :mehmet konyaoğu
peygamber A.S.efendımız çörek otu şifadır Hadis vardır

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular