şifalı bitkiler
Saç Dökülmesi konusu 13707 defa okunmuştur

Reklamlar

Saç Dökülmesi


Saç Dökülmesi


"Androgenez saç dökülmesi" ya da başka bir deyişle "yaygın erkek tipi kellik (MPB)" erkeklerde %95'e varan oranlarda saç kaybına neden olur. 35 yaşına gelen Amerikan erkeklerinin üçte ikisi, kayda değer miktarda saç kaybı yaşarken; 50 yaşına gelen erkeklerin %85'i, önemli ölçüde saç kaybına uğrar. MPB'den çeken erkeklerin yaklaşık olarak %25'i, daha 21 yaşına gelmeden önce bu durumu yaşamaya başlar.

Toplumsal inanışın aksine, MPB'den muzdarip olan erkeklerin çoğu, bu durumlarından son derece mutsuzdur ve bu durumu değiştirmek için elinden geleni yapmaya hazırdır. Saç dökülmesi, hayatı birçok yönden önemli derecede etkiler. Bu etki, kişisel ilişklileri olduğu kadar; profesyonel yaşamı da ciddi olarak etkiler. Kelleşmeye başladıkça, kariyerinin ilerleme yönünü değiştirmek zorunda kalan erkeklerin varlığı, hiç de az değildir.

Amerikan Kellik Derneği, MPB'nin kötü sonuçlarının, her yaştaki erkeğin başına gelebileceğine dikkat çekmekte ve erkeklerin saç dökülmesi ile ilgili tüm sorularına, doyurucu cevaplar vermektedir.

Saç dökülmesine karşı çareleri, sarı sayfalardaki ilanlardan ve ticari internet sitelerindeki reklamlardan bulmaya çalışmanıza, şiddetle karşı çıkıyoruz. Piyasada, bilinçsiz tüketicilere satılmaya çalışılan yüzlerce ürün ve bu hizmeti vereceğini iddia eden yüzlerce firma varken, şu anda piyasada FDA tarafından klinik olarak saç dökülmesini durdurduğu veya önlediği onaylanmış sadece 2 ürün vardır ve bunun yanı sıra, estetik kaygıları da gözeterek cerrahi olarak saç ekimi yapabilen cerrah sayısının, bir elin parmaklarının sayısı kadar olduğu da unutulmamalıdır.

Çeviri: jesse , SaglikSifa.com

"Saç Dökülmesi" Hakkında Yapılmış Bütün Yorumlar

Yazan :tamer
hic bir seyin faydasi yok.genetiginde varsa dökülür.tek care ektirmek..

Yazan :avni arslan
Saç dökülmemesi için ne yapacağımızı bilen varmı?

Yazan :firari02
abi bu kellik oyle hafife alınıcak birey degil helede benim gibi 20 yasına yeni girenler icin bu minox veya finas gerçekten cıkarıyormu yoksa bunlarda insanların bu caresizliginden para kazanmak icinmi yapıyolar :)saçlarım döküluyo halada devam ediyo bioxin ve vichy kullandım ama bir etkisi olmadı :(

Bioxcin reklamları neden yasaklandı bi araştırın...

Yazan :ali can
kafaya darbe alınan yerden nasıl saç çıkartırız bu konuda bilgisi olan varmı ?

Yazan :hüseyin
valla benimde sç sorunum var ama saç çıkarıcı bi ilaç yokmu Cevap : Minoxidil - Finasterid

Yazan :meraklı
bu iki ürün neymiş merak ettim.bioxini denedim daha da dökülmeye başladı saçlarım.????????? Admin Notu : Bu iki ürün minoxidil ve finesterid'dir. Finasterid yalnızca erkeklerde kullanılır. ( Proscar - Propecia gibi ilaçlar ) Proscar tableti 4'e bölünerek kullanılır. Günde 1 mg finasterid, dökülmenin çok iyi önüne geçer. Minoxidili içeren ilaçlar : Rogina Foam , Dnc gibi spreylerdir. Geçmiş olsun.

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular