şifalı bitkiler
Sperm hasarı babadan oğula ve toruna geçiyor konusu 6162 defa okunmuştur

Reklamlar

Sperm Hasarı Babadan Oğula Ve Toruna Geçiyor


Sperm hasarı babadan oğula ve toruna geçiyor


Rus bilim adamlarının yaptığı bir araştırmaya göre, alkol ve sigara tüketimi sperm hücrelerinin DNA’sında değişim yaratıyor. Sperm hasarı babadan oğula geçiyor ve dört kuşak devam ediyor.


Amerikan Bilim Geliştirme Derneği’ne sunulan çalışmaya göre, farelerde yapılan deneyler, tarımda kullanılan kimyasallara maruz kalınmasıyla ortaya çıkan sperm hasarının dört nesil sonrasına aktarıldığını ortaya çıkardı.Bilim adamları, çok fazla sigara ve alkol kullanan babaların, sadece kendilerine değil çocuklarına da zarar verdiklerinin farkında olmaları gerektiğini belirttiler.

Çalışmada babanın sağlığının, gelecek nesillerin sağlığında düşünülenden daha büyük rol oynadığı ortaya konuldu.

Moskova’da Idaho Üniversitesi’nden bir ekip, mantar öldürücü tarım ilacı vinclozolinin fare embriyonları üzerindeki etkilerini inceledi.

İnsanlardaki prostat kanseriyle benzer biçimi de dahil sperm hücrelerinde değişimlere yol açan bu kimyasala maruz kalan farelerde prostat büyümesi, hasarı, kısırlık ve böbrek sorunlarının belirtileri görüldü.

Çalışmada, ortaya çıkan sperm hasarının hayvanlarda 4 kuşakta da korunduğu ortaya konuldu.

Bilim adamları, çalışmalarında farelerin çok üst düzeyde vinclozoline maruz kaldıklarını vurguladı, ancak çalışmalarının toksinlerin spermde bir kere hasara yol açtıktan sonra sonraki kuşaklara geçebildiğini gösterdiğini belirttiler.

Çalışmada ABD ve ve İngiltere’den bilim adamları da, çok fazla alkol ve sigara tüketiminin sperm hücrelerinin DNA’sında değişime yol açabildiğini vurgulayarak, bir kere sperm hücresi DNA’sının hasar görmesinden sonra da onarım sağlayacak bir mekanizmanın bulunmadığına işaret ettiler.AA, Şubat 2008

"Sperm hasarı babadan oğula ve toruna geçiyor" hakkında yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular