şifalı bitkiler
Büyüme Ağrısı konusu 54559 defa okunmuştur

Reklamlar

Büyüme Ağrısı


Büyüme Ağrısı


Büyüme Ağrısı Nedir?

Büyüme ağrısı, 3-12 yaş arası çocuklarda genellikle bacaklarda ( dizin arkası, uyluk ve baldırlarda ) , akşam ve geceleri ortaya çıkan ve uykudan uyandıran, birkaç dakikadan birkaç saate dek sürebilen, nedeni bilinmeyen ağrılardır. Eklem veya kemikte değil, kasta ağrı söz konusudur. Genelde, artmış fiziksel aktivite sonrası görülür. Bazen günlerce ağrı olmazken, bazen de tekrar başlayabilir.

Ne Zaman Hemen Doktora Gitmeli?

Eğer;
* Ağrıyla birlikte ateş te varsa
* Yürürken topallıyorsa
* Eklemlerde şişlik, kızarıklık varsa
* Günlük normal aktivitelere engel olan bir ağrı varsa.

Büyüme Ağrsısı Tanısı İçin Neler Gerekir?

Genelde, doktor öyküden büyüme ağrısından şüphelenir. Fizik muayenede bulgular normaldir. Şüpheli bir durum varsa, kan testleri, filmler gerekebilir.

Büyüme Ağrsısı Tedavisinde Ne Yapılır?

Çocuğa ve aileye olayın masum olduğu açıklanıp bilgi verilir.

Ağrı sırasında masajdan yarar görecektir.

Gerekirse ağrı kesiciler kullanılabilir.

Kas germe egzersizlerinin yararı olabilir.

"Büyüme Ağrısı" Hakkında Yapılmış Bütün Yorumlar

Yazan :Ömrüm Tekin
Merhabalar, On beşli yaşlardayım veyahut bacak kaslarımda ağrıları rahatlıkla hissedebiliyorum genellikle kaslarım yayıldıklarında ( hareket halinde yada merdiven çıkarken / inerken ) oluşuyor.

Yazan :emre güleç
ben 19 yaşındayım 3-4 saat ayakta kaldıktan sonra artık duramıyorm dikapakalrımın alt kısmında şiddetli ağrılar hissediyorum neden acaba

Yazan :Meryem GÜNCE
Kızım üç yaşında akşamları ayak ve bacaklarında ağrı oluyor,topallıyor karın ağrısı var sebebi ne olabilir. TEŞEKKÜRLER...

Yazan :tülay utku
ben 12 yaşımdayım.bacaklarım çok ağlıyor.ağıldıktan sonra yağmur yağdı.romatizma olabilir mi?

Yazan :hatice aydıncı
kızım 8 yaşında gündüzleride bacak ağrımız var.bu arada bugünlerde birazda üşütmüşüz.büyümü ağrısı mı yoksa gribal bir şey mi?

Yazan :Burak AYŞE
slm lar çocuğum 3.5 yaşında geceleyin 2.30 da bacak ve baldır kuyruk sokumu bölgesindeki ağrılarla uyandı ağrı kesici şurup kullandığımızda 5-6 saat ağrıları dinmekte sonra agrılar geri başlıyor kan testlerinde bir şey çıkmadı tşk ler

Yazan :SEVDA KODAŞ
Kızım 2.5 yaşında sabah uyandığında sol bacağı ağrıdığından yürüyemedi.Akşama kadar da devam etti ağrısı topallıyor bacağı.Neden olabilir sizce.Şimdiden teşekkürler.

Yazan :tuğba avcı
doktor bey ben 13 yaşındayım bacaklarım çok kötü ağrıyor ben hastaneye gitmeyi düşünüyoruz ama hangi bölüme gideceğimizi bilmiyoruz yardımcı olur musunuz?
Hastahanelerin ortopedi bölümü sizlere yardımcı olacaktır.

Yazan :Neşe ULUÇAY
Kızım 5 Yaşında ve Sadece Uyku Saati Gelince ve Gece Uyandıgında Bacaklarının Ağrınığını Söyleyip Masaj yaptırıyor Sebebi Nedir Acaba? Teşekkür Ederim...

Yazan :saliha ayyıldız
Ben 47 yaşındayım.Sağ bacağımın kasık kısmında nedenini anlamadığım bir ağrı var.Yürümekte zorluk çekiyorum.bazen topallamaya da neden oluyor bu ağrı.Bilgilendirirseniz sevinirim.İlginiz için teşekkür ederim.

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular