şifalı bitkiler
Hepatit B konusu 11994 defa okunmuştur

Reklamlar

Hepatit B


Hetatit B (serum heaptit) Hastalığı:
Hepatit-B virüsünün oluştırduğu bir hastalıktır. Hepatit virüsü karaciğere yerleşir ve burada çoğalarak karaciğeri harabeder. 30–180 gün kuluçka dönemi yaşayan hepatit B hasta kişinin vücut hücrelerinden diğer insanlara yayılır.
Açık olan yaralardan veya hasta kişinin vücut sıvılarına temastan sonra hepatit B sağlıklı insanlara geçer. Örneğin sağlam kişinin açık olan yarasına veya vücut boşluklarına(ağız vb.) hasta insanın vücut sıvılarının temas etmesi sonucu hepatit b sağlam kişiye bulaşmış olur. Bütün bunların yanı sıra hepatit b virüsü;

  1. Kan yoluyla,
  2. Cinsel ilişkiyle,
  3. Anneden bebeğe doğrudan temasla,
  4. Yeterince arındırılmamış tıbbi malzemelerle,
  5. Diyaliz merkezleri yoluyla,
  6. Berberlerin değiştirilmemiş tıraş bıçaklarıyla,
  7. Birden fazla kişinin kullandığı tıraş fırçalarıyla,
  8. Yine berberlerde kullanılan kan taşları marifetiyle
  9. Hatta alafranga tabir edilen klosed tuvaletler sayesinde bulaşabilen bir virüstür.
  10. Hijyen kurallarının ihlal edildiği her yerden bu virüsü kapabileceğinizi bilmelisiniz.

Hepatit B Çeşitleri Nelerdir? Hepetit B Hastaları:
Hepatit B Taşıyıcı Hastalar: Bu hastalarda hepetite dair hiç bvir belirti yoktur. Ancak kanlarında bulunan virüsleri başka sağlam insanlara bulaştırmaktadırlar. Bu hastalar ancak laboratuar tetkikleri sayesinde anlaşılır. Bu hastaların bir gün hepatit virüsü tarafından normal hastalar gibi etkielnmeleri muhtemeldir.
Akut Hepatit: bulantı, kusma koyu renkte idrar ve açık renkli dışkıyla kendini belli eder. Çoğunlukla vucutta sarılığa rastlanmaz(sarı renk kast ediliyor).

Hepatit B hastalığının tedavisi:
Bu hastalığın seyrinde yatak istirahatı çok önemlidir ve kesinlikle ihmal edilmemelidir. Bunun yanında uygulanacak bir ilaç tedavisi yoktur. Ancak aşılama ve serum gibi tedaviler de uygulanabilir.

Bilmeniz gerekenler:
Hepatit B hastalığının bulguları bir gribal enfeksitonla karıştırılabilir ancak bu hastalığı ayırt etmenize yarayacak çok önemli bir etken vardır o da özellikle eğildiğinizde karaciğeriniz üzerine gelen kısımda şiddetli veya hafif ağrı halidir.

Hepatit B hastalığında Şifalı Bitkiler:
Hepatit B ve Hepatit C için birden fazla gün devam eden Lavanta Kürü tavsiye edilmektedir. Bunun yanında enerji veren şifalı bitkiler i araştırarak bunlar kullanılabilir.

"Hepatit B" hakkında yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular