şifalı bitkiler
Zatürreeye çare kolesterol ilacında konusu 6155 defa okunmuştur

Reklamlar

Zatürreeye çare Kolesterol Ilacında


Zatürreeye çare kolesterol ilacında


Statin adı verilen kolesterolü düşürücü ilaçların akciğer hastalıklarına olumlu etkileri olabileceği ve bu hastalıklardan ölüm oranını neredeyse yarıya indirebileceği ortaya çıktı.

ABD’nin Teksas üniversitesi hastanesinden Eric Mortensen ve ekibi 2000 yılında zatürree ya da grip nedeniyle hastaneye yatmış 65 yaşın üzerindeki 8 bin 652 kişi üzerinde araştırma yaptı.

Hastaneye yatmalarını izleyen 30 gün içinde, statin alan hastaların ölüm oranının neredeyse yarıya düştüğü, ayrıca statinin 85 yaş üzerindekilerde çok daha olumlu sonuçları olduğu görüldü.

Kalp yetmezliği ya da yüksek tansiyon hastalarına verilen ilaçlardan (ACEI) kullanan hastaların da hayatta kalma şansının arttığı, hem statin, hem de ACEi kullananların ölüm riskinin ise sadece statin alanlara göre daha az olduğu ortaya çıktı.

Araştırmaya katılanlardan 798’i hastaneye yatmadan önce statin, 769’u statin ve ACEi, 2 bin 161’i sadece ACEi kullanmıştı. Ancak bu olumlu sonuçlara rağmen araştırmacılar, kesin sonuçlar için daha ayrıntılı araştırmaların yapılması gerektiğini vurguladılar.

Araştırma “European Respiratory Journal” dergisinin Mart'08 sayısında yer alıyor.

"Zatürreeye çare kolesterol ilacında" hakkında yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Sizin İçin Seçtik

    Can't create/write to file '/tmp/#sql_721_0.MYI' (Errcode: 28)