şifalı bitkiler
Temizlik ürünleri bebeklerin ciğerlerine zararlı konusu 8612 defa okunmuştur

Reklamlar

Temizlik ürünleri Bebeklerin Ciğerlerine Zararlı


Temizlik ürünleri bebeklerin ciğerlerine zararlı


Hamileyken ya da doğumdan hemen sonra evde sık kullanılan dezenfektan ve koku gidericiler bebeğin ciğerlerine zarar veriyor.

İngiltere’nin Bristol Üniversitesi’nden John Henderson ve ekibi, hamilelerin evde bu tür kimyasal ürünleri kullanma sıklığı ile bunların çocukların solunum yollarına etkilerini inceledi.

Araştırmaya 7 bin 162 çocuk katıldı. Annelerse çamaşır suyu, dezenfektan, böcek ilacı, halı temizleyicisi gibi 15 ürüne ilişkin soruları cevapladı.

Hamileliğin son döneminde ve doğumun hemen ardından bu kimyasal ürünleri evde çok sık kullanan annelerin çocuklarının ciğerlerinde hırıltı, 8 yaşından itibaren ise bu çocukların solunum yeteneklerinde azalma olduğu görüldü.

Henderson, bu ürünlerden en fazla hangisinin zararlı olduğunun bilinmediğini ancak çoğunun benzer maddeler içerdiğini belirterek, sonuçların doğrulanması ve ayrıntılar için başka araştırmalar gerektiğini söyledi.

Daha önce yapılan benzer araştırmalar da bu tür kimyasal ürünleri kullanan kişilerde astım riskinin fazla olduğunu göstermişti.

Araştırma “European Respiratory Journal” dergisinin Mart'08 sayısında yer alıyor.

"Temizlik ürünleri bebeklerin ciğerlerine zararlı" Hakkında Yapılmış Bütün Yorumlar

Yazan :merve özşahin

O halde evimizde parke fayans gibi yerlerin temizliğini -BEBEĞİMİZ İÇİN EN AZ ZARARLI OLACAK ŞEKİLDE-nasıl yapmalıyız.temizlik maddesi olarak ne kullanabiliriz? teşekkürler.

Bizce en iyi yöntem temizlenen oda kuruyana kadar bebeği veya çocuğu oradan uzaklaştırmaktır. Odaları gün aşırı silmek gerekebilir.

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular