şifalı bitkiler
Kalf Çalışmaları konusu 12436 defa okunmuştur

Reklamlar

Kalf Çalışmaları


Ufak fakat çok zor gelişen kas grubumuz..Bir çoğunuzun bu kas grubundan nefret ettiğinden eminim.Özellikle genetik olarak kalfları zayıf olan sporcular , eminim bu kas grubundan iki kat daha fazla nefret ediyordur.Bu makalemde kalflarınızı geliştirmenin en kısa yolunu size anlatacağım.

Kendi kalf antremanlarımı iki şekilde yapmaktayım.

Birinci çalışma sistemim :

Hafif kilo çok tekrar : 15-25 arası tekrar ve yükselme hareketini yaparken seri bir şekilde , gerilimi düşürmeden yapmalıyız.Kalflarımızı bu şekilde çalışarak inanılmaz bir gerilime sokarız ve kaslarımız muazzam şekilde yanar.Yalnız yükselme hareketini yaparken , ayak parmaklarımızla tam inmeli - tam kalkmalıyız.Kısacası hareketin hakkını vermeliyiz.

İkinci çalışma sistemim:

Ağır kilo az tekrar : Kilolarımızı arttırıyoruz , tekrar sayımızı 8-10 arası yapıyoruz.Özen göstermemiz gereken nokta ; yükselirken parmak uçlarımızla 1-1,5 saniye bekliyoruz.Bunu aynı şekilde ayak parmaklarımızla inerken de yapıyoruz(aşağıda 1-1.5 saniye bekliyoruz).Zaten bu şekilde çalıştığımızda 8-10 tekrardan yukarı tekrar yapmamız imkansız hale geliyor ve kalflarımıza maksimum derecede şiddet uygulamış oluyoruz.


Favorim birinci çalışma sistemim olsa da , yine de kaslarımız sürekli aynı çalışma sisteminden sıkılacaktır.Bu yüzden kaslarımız sisteme doyduğun da , ikinci çalışma sisteminin önemi ortaya çıkacak.Bununla birlikte birinci çalışma sistemimizden aldığımız verimin devamını , ikinci çalışma sistemimizden alacağız.Ayrıca şu noktalar unutulmamalıdır ki ; vücudunuzu en iyi tanıyan sizlersiniz , her iki çalışma sistemini de denemenizi öneriyorum.Denemelerinizin sonucunda , hangi çalışma sisteminin size daha çok yarayacağını farkedeceksiniz.Unutmayınız ki genetik faktörler , çalışma prensiplerinde de çok önemli yer teşkil eder.

Son olarak , ne yaparsanız yapın , hangi sistemi uygularsanız uygulayın , hakkını vermeyi unutmayın! İyi Çalışmalar ..

"Kalf Çalışmaları " Hakkında Yapılmış Bütün Yorumlar

Yazan :hakan soylu
ben sanahb kalkınca 10 barfiks akşamda 10 barfiks çekiyom 1 ay sonra kaslarımda gözle görülür bi artış oluyo

Yazan :furkan
evinize ara kolidor gibi bi yere dmir yaptırın ve düzenli çalışın hiç yapmayanlar 5 barfx çeksin ve bunu gün geçtçe arttırın kendinize zarar vermeyin basketbol oynayın dniz kenarnda bir şehrdesens kürek çekmei oneririm ve çalısmalardan sonra banyoda çalısma yapmayın hehhe bir kaç gün ara ara eyvllh basarılar

Yazan :atilla
ben zayıfım bende kaslarımı geliştirmek istiyom ama ne yapmalıyımbilniyom arkadaş lar bilen varsa yassın

Yazan :Murat can öztürk
Benim triceps bölgem çok hızlı gelişmesine rağmen kalf ve göğüs kaslarım neredeyse hiç gelişmiyor.Antrenmanları aksatmadan bir de tavsiye ettiğin şekilde yapmayı deniyeceğim güzel bir yazı olmuş teşekkürler.Bu arada unutmadan şunu da söylüyeyim senin de belirttiğin gibi aynı programla çalısmak kas ları şoka uğratmıyor zamanla ve verim elde edilmiyor .Tavsiyem her ay programı ve set sayılarını değiştirmeniz .iyi günler...

Yazan :Osman
Dostum! Adamın dediği olay 1 denemeyle olucak iş değil.hele bir denemede büyük bir fark aramak hiç mümkün değil.Yaklaşık bir ay boyunca düzenli yapıcaksın hareketi ondan sonra şişme bayan gibi olur adelelerin.Piton yılanı gibi adam bile boğarsın o kaslarda :D

Yazan :mert solmaz
Hepsini denedim ama olmadı bence siz hiç yapmayın.

Yazan :kaan
ben kaslarımı geliştirmek istiyom neyapmam gerekiyo

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular