şifalı bitkiler
Kahvaltı yapmamak, kilo verdirmiyor konusu 6756 defa okunmuştur

Reklamlar

Kahvaltı Yapmamak, Kilo Verdirmiyor


Kahvaltı yapmamak, kilo verdirmiyor
Kilo vermek için kahvaltı yapılmaması bir işe yaramıyor...


Pek çok genç, sağlıklı bir vücuda sahip olmak için rejim yapıyor. Bazıları işi o kadar sıkı tutuyor ki, kahvaltı gibi çok önemli öğünleri bile atlayabiliyor. Peki kahvaltı yapmamanın kilo kaybına faydası var mı?


ABD'de 5 yıl boyunca 2 binden fazla gencin katılımıyla yapılan bir araştırmaya göre; "hayır". Üstelik kahvaltı yapmayan gençler, daha fazla kilo kaybetmedikleri gibi, güne kahvaltıyla başlayanlardan ortalama 2.3 kg daha ağır.

Araştırmacılar da, kilo vermek konusunda kulaktan dolma bilgilere güvenilmemesi gerektiğini belirtiyor ve öğünlerinin vaktinde tüketilmesinin önemini vurguluyor.

"Kahvaltı yapmamak, kilo verdirmiyor" hakkında yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular