şifalı bitkiler
Sivilcesizliğin sırları konusu 15769 defa okunmuştur

Reklamlar

Sivilcesizliğin Sırları


Sivilcesiz güzelliğin sırları


Yüzünüzde beliren bu küçük noktacıklar sinir bozucu değil mi? Ergenlik çağı da geçti, peki neden hala oradalar? Bu konuda yanlış bildikleriniz...


Metabolizma bozukluğu etken
Yağ bezelerinin fazla çalışmasından, hormon veya metabolizma bozukluklarından kaynaklanan en küçük çıbanlardır sivilceler.

Kalıcı izler bırakabilir
En sık yüzde, alında, sırtta, göğüste ve omuzlarda oluşur. Estetik görünümün geçici olarak bozulmasına neden olabilecekleri gibi, şiddetli olan lezyonlar nedbeleşerek iyileştiklerinde kalıcı izler de bırakabilirler.


Sivilceler hakkında yanlışlar ve doğrular

"Bazı besinler bende sivilce yapıyor": Yanlış

• Besinler ve akne üzerine yıllarca süren çalışmalar sonunda herhangi bir besinin akneye sebep olduğu görülmedi. Ne çikolata akne yapar, ne yağlı yemekler ne de süt. Eğer öyle olmuş olsaydı o besinlerden yemeyerek insanlar sivilcelerinden kolayca kurtulurlardı. Oysa gerçek öyle değil.

• Beslenme şeklinizi değiştirerek sivilcelerden kurtulamazsınız, kurtulan da görülmedi. Sivilcelerden ancak sivilce tedavisiyle kurtulabilirsiniz.

"Stres sivilce yapar": Yanlış

• Stres sivilcelere yol açmaz. O yüzden stresten kurtularak sivilcelerin geçmesini beklemek boşuna. Dahası stresli insanların kullandığı bir takım ilaçlar yan etki olarak sivilce yapar.

• Stres, cilt yüzeyine daha fazla sebum salgılanmasına neden olarak belki dolaylı olarak mevcut sivilceleri arttırabilir ancak hiç yoktan sivilce varetmez. Stressiz olduğu bilinen kimselerde de sivilce çıkabilir. Sivilcenin tedavisi başka türlü, stresin tedavisi başka türlüdür.

"Güneşışığı sivilcelere iyi gelir": Hayır

• Sadece yüzünüz biraz daha bronzlaşacağı için sivilceler daha az dikkat çeker. Güneş ışığı birkaç sivilceyi kurutsa bile yenilerinin gelmesini engelleyemez, epidermise (cilt üstü tabakası) zarar verebilir ve ilerleyen safhalarda sivilceler artabilir.

• Güneş ışığına maruz kalmak ciltte erken yaşlanma ve yanıklara neden olabilir. Güneşe çıkmadan önce koruyuculuk katsayısı en az 15 olan koruyucu losyonlar kullanmanızı tavsiye ederiz. Sivilceleriniz içinse sivilce tedavisi görmekte fayda var.

"Sivilcelerimi zaman zaman patlatıyorum": Sakın!

• Sivilcelerinizi patlatmakla mikroplara davetiye çıkarırsınız ve eğer enfeksiyon kaparsanız yüzünüzde ömür boyu geçmeyecek kalıcı yaralar meydana gelebilir.

• Siyah noktaları (komedonları) da sıkmamak gerekir.

"Sivilceler yaş ilerledikçe geçer": Tam böyle değil!

• Sivilceler ileri yaş grubunda daha az görülür. Ancak sivilcelerden büyüyerek kurtulunmaz. Bazı kimselerde sivilcelerin neden olduğu kalıcı yaralar vardır. Tedavi edilebilecek bir hastalığı tedavisiz bırakmamak ve kalıcı yara riskinden mümkün olduğu kadar erken kurtulmak gerekir.

• 20-44 yaş arası insanların yüzde yetmiş beşinde akne görülmezken geriye kalan yüzde 25'inde akne mevcuttur. Bazı hanımların adet dönemleri boyunca değişen hormon dengeleri sivilcelere neden olabilir. Doğum kontrol hapları sivilce yapabilir. Hamilelikte de sivilce görülebilir.

"Sivilcesizliğin sırları" Hakkında Yapılmış Bütün Yorumlar

Yazan :eda
Bu sivilcelerden bıktım artık lütfen bir çözüm bulun artık

Yazan :rümiş!!!
ama sivilcelerin bazılarının ucu beyaz oluyor bu ne demek????

Yazan :daha güzel
sivilceyi hiç dert etmeyin ben 14 yaşındayım sivilceyi sorun ettiğimde 5 tane sivilce toptan çıkıyodu başına dert etme azaldığğını farkedeceksiniz psikolojive yediğiniz besinlere bağlı çok yağlı ve tuzlu, çikolata gibi besinlerrden uzak durun bn de 40ı aşkın sivilce varken ergenlik çağımın yeni başladğı şu dönemlerde sivilcelerimin bayağı azaldığpını hissettim haydi sizde aynaya baktığınız zaman ilk gördüğünüz şeyin kalbinizin temizliği olsun iyi günler :)

Yazan :sinir oluyorum
artik bunaldim sivilcelerden ben 27 yasindayim ama gecmiyor bi ara gecmisti simdi gene var ne olur bir care

Yazan :esasçocuk
ya sivilcelere çare olcak yöntem yazın bizde biliyoruz stresle güneşışıgıyla alakası olmadığını bir çare yazın lütfenn

Yazan :filiz sipahi
saol aysell:)

Yazan :aysel
filiz sipahi doğru dio bende etkisini keşfettim herkese sivilcesiz günler diliyorum.

Yazan :filiz sipahi
sizlere tavsiye arkadaslar sivilceler için marul suyu deneyin...farkı fark edeceksiniz.marulsuyunu yüzünüze kompreks yaparak uygulayın 20 dak bekletın ve yıkayın.:)

Yazan :Hülya
HERGÜN GÜL SUYU VE KÜKÜRTLÜ SABUNLA YÜZÜNÜZÜ YIKAYIN 2 SİNDEN BİRİNİ YAPIN YÜZDEYÜZ ÇÖZÜM BN YAPTIM TEKBİR SİVİLCE SİYAH NOKTA YOK İŞE YARIYO GERÇEKTEN

Yazan :Hüsran
Sivilcelerden bıktım usandım kaç senedir geçmedi. Bi çare
Değerli ziyaretcimiz; Yaşınız cinsiyetiniz ve cilt yapınız sivilcelerde etkendir. eğer ergenlik dönemini atlatmışsanız bir cildiye uzmanına danışmanızı salık veririz. Cildinizdeki sivilcelerin Akne mi yoksa başka bir etkenmi olduğunu anlamanız önemlidir. geçmiş olsun dileklerimizle

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Sizin İçin Seçtik

    Can't create/write to file '/tmp/#sql_757_0.MYI' (Errcode: 28)