şifalı bitkiler
Testosteron ve Kaslar konusu 25297 defa okunmuştur

Reklamlar

Testosteron Ve Kaslar


Bir çok steroid kürü yapan arkadaşlarımız , kür sonrası kas kayıplarının fazla olduğunu sürekli söylerler.Bunun psikolojik,eksik beslenme, supplement eksikliği gibi daha bir çok sayabileceğimiz sebebi vardır.Ben bu makalemde kür sonu supplement kürü yapmanın önemini sizlere ayrıntılı şekilde anlatacağım.

Çok sıradan 8 haftalık bir decatestosterone enanthate kürü yaptığınızı farzedelim..Testosteronu kestikten sonra vücudunuzda ki testosteron oranı düştüğü için güç kaybına uğramanız çok normaldir.Ayrıca deca’yı da kesince antreman hırsımız da azalmaktadır.Bununla birlikte deca ve testosterone enanthate vücudumuzda kür esnasında su tutar ve kür sonu bu sular vücudumuzdan atılır. Bu su atılması bir çok yeni kür yapan arkadaşlarımızı psikolojikman sıkıntıya sokar ve vücudunun ufaldığını düşünür ( kas kaybettiğini ) .Bu psikolojik sıkıntılarla birlikte bir çok kişi , ufalacağını , kürde kazandıklarını kaybettiğini ve kaybetmeye devam edeceklerini düşünürler.

Kür sonrası yapacağımız supplement kombinasyonuyla ve beslenmemizi bozmamamızla beraber , kür sonrası kayıpları minimuma indirebilir ve hatta kas kaybetmeyip kaldığımız yerden büyümeye devam edebiliriz.

-Peki hangi supplement kombinasyonu nu yapmalıyım ?

Creatine + BCAA + Glutamine + Whey Protein

Bu kombinasyonu kesinlikle tavsiye ediyorum. Hatta buna tribulus,nox ve aminoasit çeşitlerini de ekleyebiliriz.Kür içerisindeyken supplement kullanımı ne kadar önemliyse , kür sonrası supplement kullanımı da en az o kadar önemlidir.

-Peki neden bu kombinasyon ?

Kür sonrası hemen başlamış olmanız gereken creatine yüklemesi , kür sonrası vücudumuz da meydana gelecek güç ve performans kaybını minimuma indirecektir.Ayrıca kür sonrası vücudunuzda düşmüş olan testosteron seviyesini de yükseltmeye yardımcı olacak “ tribulus “ u da kullanmanızı tavsiye ediyorum.

“ Not : Tribulus’un işe yarayıp , yaramadığı hala bilim adamları arasında tartışılmaktadır.Bu konuda bilim adamları ikiye bölünmüştür.”

BCAA ve Glutamine zaten hiçbir vücutçunun asla kesmemesi ve sürekli kullanması gereken aminoasitlerdir.BCAAGlutamine kullanımı kür sonrası vücudumuzda ki kas kaybını minimuma indirecektir.Ayrıca bu iki aminoasit çeşiti creatine ile mükemmel kombine olmaktadırlar.

Whey protein , hepimizin bildiği gibi vücut geliştirme sporcularının sürekli kullanması gereken bir supplement çeşitidir.Bu yüzdendir ki ; her zaman kullanımı önemli olan bu supplementin kür sonrası meydana gelecek sorunları düşündüğümüz de , whey protein kullanmanın önemini bir kez daha farkederiz.Kür sonrası birçok sporcunun yaptığı “ kür sonrası protein azatlımı “ hatasına da düşmemelisiniz.Psikolojik olarak kür sonrası beslenmemizin aksadığını da hesap edersek , whey protein kesinlikle kullanılmalıdır :)

Kür yapıyorsak muhakkak , kürle alakalı hiç bir şey yarım veya eksik kalmamalıdır. Bu yarım ve eksik kalmaması gereken en önemli şeylerden birisi de , kür sonrası yapılması gereken supplement kombinasyonudur. Size önermiş olduğum bu kombinasyonu uyguladığınızda , kür sonralarımızın o kadar da korkunç olmadığını görecek ve o bunalım psikolojisini üzerinizden büyük ölçüde atmış olacaksınız.Fakat şu unutulmamalıdır ki ; bu önerim size hiçbir şeyi %100 garanti etmemektdir.Bu makalemde ki amacım ; size yol göstermek , kayıpları minimuma indirmek ve yıllardır insanların aklında ki “ Kür yaptıktan sonra sönersin “ psikolojisini hafızalardan bir nebze olsun silmektir.

Not : Bu paylaşımım kesinlikle sporculara steroidi özendirmek amacıyla yapılmamıştır.Aksine kullananların , bu işi daha doğru , daha sağlıklı ve kür sonrası herkesin atlamış olduğu eksikleri hatırlatmak amacıyla yapılmıştır.

"Testosteron ve Kaslar" Hakkında Yapılmış Bütün Yorumlar

Yazan :erdal tuna
okudum gerçekten çok güzel şeyler yazmışsınız teşekkürler ben deca ve testesteron kürü yapıyorum bunları bilmiyordum sag olun

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular