şifalı bitkiler
Aspirin meme kanseri riskini azaltabilir konusu 5966 defa okunmuştur

Reklamlar

Aspirin Meme Kanseri Riskini Azaltabilir


Aspirin meme kanseri riskini azaltabilir


Son 27 yılda yapılan araştırmaları kapsayan bir değerlendirme, Aspirin ve benzeri ilaçların, meme kanseri riskini yüzde 20 oranında azaltabileceği görüşünü ortaya koydu.

37 bin kadının katıldığı 21 araştırmayı inceleyen bilim adamları, Aspirin ve benzeri ilaçlar kullanan kadınlarda genel olarak riskin azaldığını gözledi.

Ancak araştırmacılar, kadınlara bu yönde teşvikte bulunmadan önce, ne kadar süreyle ve hangi dozda kullanılması gerektiği konusunda daha ayrıntılı çalışma yapılması gerektiğinde birleşiyor.

2008

"Aspirin meme kanseri riskini azaltabilir" hakkında yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular