şifalı bitkiler
Bebeklerde Aşı - Grip Aşısı konusu 5602 defa okunmuştur

Reklamlar

Bebeklerde Aşı - Grip Aşısı
Gripten korunmanın en etkin yöntemi aşıdır. Yapılan istatistiklere bakıldığında, grip aşısının hastaneye yatış ve ölüm oranlarını %100'e yakın azalttığı, yani ortadan kaldırdığı görülmektedir. Ayrıca, gribin neden olduğu zaman, işgücü ve sağlık kaybı düşünüldüğünde aşı, basit olduğu kadar, ekonomik de bir yöntemdir.

Gribe karşı alabileceğiniz diğer önlemler: Düzenli spor yapın! Dengeli beslenin! Yeterli miktarda su için! Düzenli uyuyun! Kalabalık ortamlarda kendinizi koruyun!

Grip Misiniz, Yoksa Sadece Soğuk Algınlığı mı?

GRİP (influenza) SOĞUK ALGINLIĞI
Hastalık 10 gün surer Semptomlar 2-4 gün surer
Genellikle yüksek ateş Yüksek ateş daha nadir
Titreme atakları Titreme atakları daha nadir
Kas ağrıları Kas ağrısı nadir
Yatak istirahati gerekir Yatak istirahati gerekebilir
Baş ağrısı (şiddetli olabilir) Şiddetli baş ağrısı nadir
Kuru öksürük produktife dönebilir Öksürük daha hafif
Ara sıra kusma Kusma nadir
Ciddi komplikasyon riski (pnömoni) Komplikasyon daha az sıklıkta
Aşı Var Aşı Yok
Risk Altındakiler

50 ve üzeri yaştakiler Kronik kardiyovasküler ve kronik solunum yolu hastalığı olan yetişkinler ve çocuklar Bakımevleri veya huzurevlerinde kalan, kronik hastalığı olan kişiler Kronik metabolik hastalığı, kronik böbrek yetmezliği gibi nedenlerle düzenli tıbbi takip altında olan yetişkin ve çocuklar Hamile kadınlar

Kimler Mutlaka Aşılanmalı?

Hamileliğinin ilk trimesterini (ilk 14 hafta) geçirmiş olan kadınlar... Seyahat edenler... Toplum hizmetinde çalışanlar: hastane çalışanları, otobüs sürücüleri, bilet gişelerinde çalışanlar vb. Yatılı okullarda kalan öğrenciler... Bakımevlerinde yaşayanlar...

"Bebeklerde Aşı - Grip Aşısı" hakkında yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular