şifalı bitkiler
Elma Yağı konusu 47832 defa okunmuştur

Reklamlar

Elma Yağı


ELMAYAĞI (YA DA ACI ELMAYAĞI)


Ülkemizde kimi yerlerde Elmaotu da denilen Anadolu adaçayının çiçeklerinin ve yapraklı dallarının su buharıyla birlikte damıtılmasıyla elde edilen uçucu yağdır. Kimi eczane ve aktarlarda, küçük şişeler içinde satılır. Elmayağı, mide ve bağırsaklardaki gazı söktürücü, sindirimi kolaylaştırıcı,aşırı terlemeleri kesici ve idrar söktürücü olarak, günde bir kez l bardak suya 3-5 damla katı-larak içilir. Daha fazla dozda alınması sakıncalıdır. Aynı formül dıştan yaraları temizleyici ve iyileştirici olarak kullanılır. Ancak, fazla etkili olabileceği ve ciltte kızarıklıklara yol açabileceği için, badem yağı ya da çiçek yağıyla biraz inceltilmesi salık verilir.

"Elma Yağı" Hakkında Yapılmış Bütün Yorumlar

Yazan :sema
acı elma yağını ben kızımda sürekli kullanırım ayak altına sürer çok faydasını görürüm

Yazan :esra er
ben çok faydasını gördüm.küçük çocuklarım gazlandığında ayaklarına ve karnına sürdüm ilaç vermekten iyi tabiki zararı yokmuş onuda araştırdım tabiki

Yazan :sedefcan UÇAR
elma yağını bebeklerin gaz sancıları için karın ve ayak tabanlarına sürmemin yararı varmı.

Yazan :Sevim Akçay
elma yağını bebeklerde sancı olduğunda ayak etrafına ve göbek çevreside sürülmesinde her hangi bir sorun oluşurmu?

Yazan :sümeyye karagöz
elma yağı sivlceler siyah noktalar üzerindede etkisi kuvvetlimi acaba öğrenmk istiyrum

Yazan :ekrem karagöz
katılıyorum düşüncelerinize bizleri daha cok aydınlatırsanız dogal bitkiler hakkında sevinirim saygılar

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular