şifalı bitkiler
Bademcik iltihabı ve Tedavisi konusu 67607 defa okunmuştur

Reklamlar

Bademcik Iltihabı Ve Tedavisi


Bademcik iltihabı ve bitkisel yolla tedavisi..


Bademcik iltihabı (Tonsillitis)

Bademcik olarak adlandırdığımız beze dokusu, bir tür lenf dokusudur ve öteki lenf bezleri gibi, bedeni enfeksiyonlardan korumakla yükümlüdür. Bir bademcik iltihaplanması, onların bu görevi yaptıklarının açık bir göstergesidir. Şifalı bitkilerle yapılacak olan uygun bir tedavi, hem bedeni güçlendirecek, hem de bademcikleri görevlerini yapmakta destekleyecektir. Çok gerekli olmadıkça bademcikler kesinlikle aldırılmamalıdır (ama çoğunlukla aldırılır).

Tedavide, bakterilerle savaşabilecek adaçayı, kekiotu, mayıs papatyası gibi bitkilerin çaylarıyla ve limonlu suyla gün boyunca gargaralar yapılmalı ve lenf sistemini temizleyici yoğurtotu, aynısafa gibi bitkiler, içten çay biçiminde kullanılmalıdır. Ayrıca, enfeksiyonlara karşı bedenin savunma gücünü arttıran, echinacea preparatlarının kullanımı da büyük yarar sağlayacaktır. Bu preparatlar eczaneden temin edilebilir.

-Boyuna uygulanan soğuk kompresler iltihabı geriletir. 20x60cm boyutundaki bir tülbendi uzunlamasına katlayın ve soğuk suyla iyice ıslattıktan sonra sıkın ve boynunuza dolayın. 15-20 dakika sonra kompresi tazeleyin. Bu tedavi günde 2-3 kere yinelenebilir.

-Hoş değildir, ama etkilidir: Kompres için kullandığınız tülbendi kendi idrarınızla ıslatın (sabah idrarının orta bölümü) ve kompresinizi yapın. Denenmiş bir yöntemdir ve ağrıları kısa sürede sona erdirir.

-İltihaba karşı boğazı soğuk tutmak gerekir. Kaymaklı dondurma bu görev için çok uygundur.

-Sigara içilmemelidir!

-Elden geldiğince burundan soluk alıp verilmelidir. Havadaki pek çok yabancı madde, daha uzun olan burun yolunda süzülecek ve bademciklere ulaşamayacaktır.

-Bağışıklık sisteminizi güçlendirin! Açık havada yürüyüşler veya spor yapın.

"Bademcik iltihabı ve Tedavisi " Hakkında Yapılmış Bütün Yorumlar

Yazan :Alime doğan
bademciğimiz şiştiğinde hiç ölünürmü yanıt bekliyorum

Yazan :ahmet çavuş
arkadaslar benimde sizler gibi şu lanet olası hastalığım var bademciğim şişmiş arkadaşlar abdullah kahraman arkadasımızın da dediği gibi bende onun gibi hiçbirsey yiyemiyorum 3 gündür yatakta oturuorum ...

Yazan :emrah

bundan kurtulmanın tek yolu var eger beta varsa asla kurtulamazsın lazer dışında alınmıyo bademcik sisdiğinde.

Yazan :abdullah kahraman
arkadaslar bır hafatadır. bi care oldum. bademcıklerım iltihaplandı hicbirsey yıyemıyorum ıcemıyorum. 3 gun oldu tek lokma yıyemedım doktor 10 penısılın ığne verdı su anda altıncısnı vuruldum sadece terlettı ama bogazlarımda hıc degısklık yok. bana yardımcı olursanız cok teskkur edrım sımdıden sağ olun

Yazan :Beyazkin
kapali ortamda içilen sigara sonrası o ortamda uyursan sabaha hiç şansin yok bademciklerin cortayı çeker şu anda geberiyorum felaket bir iltihap war ne yapcam bilmyiorum antibiyotik vs vs her seyi denedim 3 gun oldu gunden gunde cosuyor.

Yazan :ismail başoğlu
boğazım şişti ya. çok ağrıyor.

Yazan :yeliz YILMAZ
Bdemciğim şiştiğinde kusmada görüyorum sebebi ne olabilir şimdiden teşekkürler

Yazan :murat ÖZKUM
yaklaşık her iki haftada bademciğim şişer aldırsam bana zararı olurmu doktora gidiyorum antibiotık veriyor kullanmadığım antıbiotık kalmadı antıbıotığın bana zararı nedir

Yazan :çiğdem gündoğdu
bademcik sadece sigaradan intihaplanırmı

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Sizin İçin Seçtik

    Can't create/write to file '/tmp/#sql_757_0.MYI' (Errcode: 28)