şifalı bitkiler
Saç Klonlamak 5 Yıl İçinde Olabilir konusu 10805 defa okunmuştur

Reklamlar

Saç Klonlamak 5 Yıl İçinde Olabilir


Kellik tarihe karışabilir
Bu teknik 5 yıl içerisinde kullanıma hazır olacak...

02.06.2008 16:06
İngiltere'de geliştirilen bir teknikle laboratuvar ortamında saç klonlanarak yetiştirilen hücreler, kelliğe çare için yeni umut oldu.

"Foliküler hücre emplantasyonu" adı verilen teknikte, geriye kalan saç hücrelerinden alınan bir miktar, laboratuvar ortamında çoğaltıldıktan sonra, saç kalmayan bölgelere enjekte ediliyor.

İngiliz araştırmacıların İtalya'daki bir konferansta açıkladıkları bu yöntemle geliştirilen hücrelerin nakledilmesinden altı ay sonra, 19 kişinin 11'inde yeniden saç çıktı.

Intercytex adlı İngiliz firması tarafından geliştirilen yöntem, halen uygulanmakta olan saç transplantasyonu yönteminin aksine, sınırsız sayıda saç hücresi elde etme olanağını sağlarken, bu alandaki ilk denemeler yöntemin güvenli ve etkili olduğunu gösterdi.

Yöntemin 5 yıl içinde kullanıma hazır hale getirilmesi planlanıyor. Doktorlar, hala saçın olduğu kafanın arka tarafındaki foliküllerde bulunan dermal papilla hücrelerini, kel bölgelere yerleştirmeden önce, laboratuvarda özel olarak geliştirilen bir kimyasalın içinde bekletiyor.

Dermal papilla hücrelerinin, deri hücrelerinin yepyeni saç hücreleri üretmesini sağladığını ya da artık saç üretmeyen folikülleri gençleştirdiğini belirten İngiliz araştırmacılar, geliştirdikleri yöntemin devrim yaratabileceğini düşünüyor.

Kaynak : AA

"Saç Klonlamak 5 Yıl İçinde Olabilir" Hakkında Yapılmış Bütün Yorumlar

Yazan :ufuk
Bayrama yetişmeyen kınaya heves edememek gibi uzun bir süre beş yıl

Yazan :beko
abi irtibata geçin hemen kurtulalım şu kellikten yaa kendime olan güvenimi yeniden kazanmak istiyorum erkeği genç gösteren saçtan başkası değil

Yazan :ysc
ya çabuk olsunlar söyleyin şunlara da ellerini çabuk tutsunlar 5 yıl çok uzun hemen bekliyoruz.okay.

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Sizin İçin Seçtik

    Can't create/write to file '/tmp/#sql_757_0.MYI' (Errcode: 28)