şifalı bitkiler
Adaçayı Yaprağı konusu 14046 defa okunmuştur

Reklamlar

Adaçayı Yaprağı


ADAÇAYI YAPRAĞI

Yetiştiği Yerler : Ülkemizde yaklaşık 90 tane adaçayı türü bulunmaktadır. Batı ve Güneybatı Anadoluda yetişmektedir. Dünyada Adriyetik denizi çevresinde doğal olarak bulunan bitkinin günümüzde Arnavutluk, Türkiye, İtalya, Fransa, İngiltere ve Amerikada kültürü yapılmaktadır.

Eski Mısırlılar bu bitkiyi doğurganlık, bereket, verimlilik, amacıyla kullanmaktaydılar. Adaçayı yaprakları Anadoluda da çok eskiden beri kullanılmaktadır.

Kullanım Bilgileri : adaçayı kuvvet verici uyarıcı etkisiyle tercih edilmektedir. Bunun yanısıra bitkinin bakteri ,mantar ve virüslerin oluşumuna karşı da tedavi edici özelliği bulunmaktadır. Antiseptik etkisi de vardır.

Kullanım Tavsiyeleri : demlenerek hazırlanmaktadır. Adaçayını iki dakikadan fazla kaynatırsanız çok yararlı olan bu çay toksik , zararlı bir maddeye dönüşür.

Adaçayı preparatlarının hamilelik boyunca kullanılmaması tavsiye edilir.

"Adaçayı Yaprağı" hakkında yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular