şifalı bitkiler
Ihlamur Çiçeği konusu 11126 defa okunmuştur

Reklamlar

Ihlamur Çiçeği


Yetiştiği yerler : Kuzey yarımkürede ılıman bölgelerde doğal olarak yetişmektedir.Afrika ve Kuzey Amerikada kültürü yapılmaktadır. Ihlamur ağacı ülkemizde genellikle Kuzey Anadolu dağlarında bol bulunur.bu ağaçlar cok fazla uzayabilirler.

Kullanım Bilgileri : geleneksel olarak ıhlamur çiçeklerinin rahatlatıcı etkisi vardır. Cay olarak gerginlik durumlarından kaynaklanan mide bagırsak sistemi huzursuzluklarında kullanılmaktadır. Öksürük kesici ve balgam sökücü özelliği de vardır. Aynı zamanda idrarıda arttırır.

Kullanım Tavsiyeleri : kilo problemi olan hastalarda aç karnına verildiğinde iştah kesici etkisi olur.Çiçeklerinden yapılan cay daha lezletlidir.

"Ihlamur Çiçeği" Hakkında Yapılmış Bütün Yorumlar

Yazan :hatice keskin
4,5 aylık bebeğimde hırıltı var antibiyotik kullanmak istemiyorum ıhlamur içirsem zararı varmıdır acil cevaplandırırmısınız

Yazan :ipek
ıhlamur aynı zamanda bogaz enfeksiyonlarda da çok faydalıdır antibiyotik etkisi vardır özellikle çocuklarda çok işe yarıyor.herkese tavsiye ederim.

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular