şifalı bitkiler
First aid - Electrical shock konusu 4765 defa okunmuştur

Reklamlar

First Aid - Electrical ShockThe danger from an electrical shock depends on how high the voltage is, how the current traveled through the body, the person's overall health and how quickly the person is treated.

Call your local emergency number immediately if any of these signs or symptoms occur:

While waiting for medical help, follow these steps:

  1. Look first. Don't touch. The person may still be in contact with the electrical source. Touching the person may pass the current through you.
  2. Turn off the source of electricity if possible. If not, move the source away from you and the affected person, using a nonconducting object made of cardboard, plastic or wood.
  3. Check for signs of circulation (breathing, coughing or movement). If absent, begin cardiopulmonary resuscitation (CPR) immediately.
  4. Prevent shock. Lay the person down and, if possible, position the head slightly lower than the trunk, with the legs elevated.

Caution"First aid - Electrical shock" hakkında yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular