şifalı bitkiler
Papatya Çayı konusu 16587 defa okunmuştur

Reklamlar

Papatya Çayı


Yetiştiği Yerler : Ülkemizde cok fazla bulunur hemen hemen her yerde görebilirsiniz. Dünyada ise Güneydoğu Avrupa , Kuzeybatı Asya, Kuzey ve Doğu Afrikada yetişir.

Yetiştiği alanlar Kuzey Asya ve Hindistana kadar uzanmaktadır.

Kullanım Bilgileri : Eski Mısır , Yunan ve Roma ilaçlarında bu bitkide yer almaktadır.Bilimsel araştırmalar bunu ortaya koymustur.Bir zaman Amerikanın secilmiş doktorlarının recetelerinde özelliklede cocuk hastalıklarında bu bitkiyi kullandıkları gözlenmiştir . rahatlatıcı etkisinin bulundugu belirtilmektedir. Bu cayla gargara yapılması boğaz agrısına da iyi gelmektedir.cok az da olsa agrı kesici özelliği vardır bu cayın.

"Papatya Çayı" hakkında yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular