şifalı bitkiler
Enerji Veren Bitki Banyoları konusu 6747 defa okunmuştur

Reklamlar

Enerji Veren Bitki Banyoları


Vücut ısınızın biraz üstünde bir banyo suyu hazırlayıp içine biberiye ve nane koyun. Ardıç yağından da 5-6 damla damlatın. Suda yarım saat kaldıktan sonra cildinizin canlandığınız hissedeceksiniz. Biberiye ve nanenin canlandırıcı etkisi vardır. Ardıç yağının ise ciltte bulunan yağları temizleyici yararı vardır. Bu otlar aynı zamanda vücudunuza enerji de depolayarak sizi streslerinizden arındırır.

Oda sıcaklığında bir banyo suyu hazırlayın. İçine biberiye, nane ve sardunya yaprakları koyun. Yarım saat kaldıktan sonra ılık suyla 1-2 dakika duş alın. Yapacağınız duş adrenalin seviyenizi yükseltecek ve kanın merkezi beyne ulaşmasını sağlayacak. Zihinsel ve fiziksel olarak vücudunuzda canlanma göreceksiniz, sardunya yapraklarından alacağınız enerji gün boyu aktif ve mutlu olmanızı sağlayacak.

"Enerji Veren Bitki Banyoları" hakkında yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular