şifalı bitkiler
Sakinleştirici ve Strese Karşı Bitki Banyoları konusu 8518 defa okunmuştur

Reklamlar

Sakinleştirici Ve Strese Karşı Bitki Banyoları


Sakinleştirici Bitki Banyoları

Ilık suyun içine lavanta,sardunya yaprağı ve köknar ağacının yapraklarından ekleyin. Suda yarım saat kaldıktan sonra tüm stresinizin yok olduğunu farkedeceksiniz. Lavanta hoş kokusuyla, sardunya sakinleştirici etkisiyle sizi rahatlatacak ve sakinleşmenizi sağlayacaktır. Köknar ağacı yapraklarının enerji verici ve canlandırıcı etkisiyle enerji depolamış olacaksınız.

Strese Karşı Bitki Banyoları

Ilık suyun içini lavanta yağı ve lavanta yapraklarıyla doldurun. Suyun içinde istediğiniz kadar kalabilirsiniz. Vücudunuzun gevşediğini hissedeceksiniz. Lavantanın kokusu rahatlatır ve güzel düşler kurmanıza yardımcı olur. Böylelikle stresten kurtulup kendinizi daha rahat hissedersiniz.

Baş ağrısı için Bitki Banyoları

Ilık suyun içine nane yağı, lavanta yağı, papatya yağı ve çarkıfelek yağı koyarak içinde 15 dk. bekledikten sonra soğuk bir duş alın. Nane yağındaki mentol cildi ferahlatır ve gözeneklerin açılmasını sağlar. Lavanta adele ağrılarına iyi gelir. Papatya ve çarkıfelek tansiyonu ayarlar. Bu otların karışımı beynimize sinyal göndererek başta oluşan ağrıları yok eder. Arkasından alacağınız soğuk duş sizi canlandıracaktır.


"Sakinleştirici ve Strese Karşı Bitki Banyoları" hakkında yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular