şifalı bitkiler
Akciğer Kanseri Tedavisi konusu 6832 defa okunmuştur

Reklamlar

Akciğer Kanseri Tedavisi


Akciğer kanserine ait bulgu ve belirtilerin bulunması durumunda teşhisle beraber düşünülmesi gereken kanserin hücre tipinin tayinidir.

Hücre tipleri tedavi prensipleri ve hastalığın gidişi açısından iki gruba ayrılır: Küçük hücreli kanser ve küçük hücreli olmayan kanser.

Kanserin hücre tipi, hastalığın yaygınlığı ve hastanın genel durumu, klinik ve laboratuvar incelemesi sonucu belirlendikten sonra ilk cevap verilecek soru hastanın ameliyat olup olamayacağıdır. Ameliyat olmasına karar verilirse kanserin bronş ağacında yerleşim yerine göre ve hastanın genel durumuna uygun olan cerrrahi müdahaleye tabi tutulur.

Ameliyat olması cerrahi teknik, hücre tipi hastanın genel durumu nedeniyle mümkün olmayan hastalara radyoterapi, kemoterapi veya her ikisi de uygulanır.

Hastalığa yönelik bu tedavilerin yanında ağrı, beyin ve kemik tutulmaları yönünden hastalara gerekli tıbbi bakım verilerek yakından izlenmeleri gerekir.

"Akciğer Kanseri Tedavisi " hakkında yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular