şifalı bitkiler
Akupunktur Her Derde Deva mıdır? konusu 5779 defa okunmuştur

Reklamlar

Akupunktur Her Derde Deva Mıdır?


Son yıllarda ülkemizde de güncelleşen akupunktur her derde deva bir yöntemmiş gibi gösterilmeye çalışılmaktadır. Bu konuda çeşitli derneklerin ve hekimlerin açıklamalar yaptığı ne yazık ki görülmektedir. Bu durum haksız kazanç kaynaklarının doğmasına ve tıp gibi insan yaşamı için önem taşıyan bir dalda spekülasyonlara yol açmaktadır. Akupunktur bir tedavi yöntemidir. Her tedavi yöntemi gibi belirli sınırları olan bir tedavi biçimidir. Nasıl ki böbreklerinden şikayetçi olan hastaya mide ameliyatı yapılmıyorsa, akupunktur da her hastalığa karşı bir panzehir gibi gösterilmemelidir. Böyle gösterildiği takdirde bilim dışına çıkılmış olur.

Her tedavi yönteminde zaman zaman %50'lere varan psikolojik destek vardır. Bu nedenle birçok hastalık hekimin iyi niyeti, iyi bakım ve destekle çözümlenebilmektedir. Akupunktur yalnızca psikolojik etkiye sahip bir yöntem değildir. Bu şekilde değerlendirilmesi de yanlıştır. Ancak akupunkturun yalnızca psikolojik etkisinden yararlanmak da son derece hatalı ve kısa vadeli bir yaklaşım biçimidir.

"Akupunktur Her Derde Deva mıdır? " Hakkında Yapılmış Bütün Yorumlar

Yazan :Nebiha
dizimdeki kemik asinmasina doktor akupunktur uyguluyor dogrumu tesekkür ederim

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular