şifalı bitkiler
Ateşli Hastalıkların Tedavisi konusu 12315 defa okunmuştur

Reklamlar

Ateşli Hastalıkların Tedavisi


Ateşlenen çocuğa hemen ilaç verilmesi doğru değildir. Önce çocuk sıcak ortamdan uzaklaştırılır. Üzerindeki fazla giysiler çıkarılır. Ağızdan istediği kadar su ve gıda verilir. Eğer susuzluğun yaptığı ateş varsa, ateş düşecektir. 37-38.5 derecelik ateşlere ateş düşürücü ilaç vermek pek gerekli değildir. 38.5 derecenin üzerindeki ateşlere aspirin ya da paracetamol verilebilir. Aspirinin paracetamolden farklı olarak iltihap giderici etkisi vardır.

Aspirin Ateşli Çocuklarda Kullanınca Tehlikeli midir?
Aspirinin reye sendromu adı verilen tehlikeli bir hastalığa neden olabileceği iddia edilmişse de, tam olarak kanıtlanamamıştır. İddia doğru olsa bile bu hastalığın oluşabilmesi son derece düşük bir olasılıktır. Kaldı ki başka bir ateş düşürücü olan ve yaygın olarak kullanılan paracetamolün de reye sendromuna neden olduğu iddia edilmiştir. Olasılık düşük olsa bile bu durum da göstermektedir ki, ateş düşürücü ilaçlar gelişigüzel bir şekilde kullanılmamalıdır.

"Ateşli Hastalıkların Tedavisi" hakkında yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular