şifalı bitkiler
Baş Ağrısına Şifalı Bitkiler ile Çözüm Bulun konusu 19571 defa okunmuştur

Reklamlar

Baş Ağrısına Şifalı Bitkiler Ile Çözüm Bulun


Isırganotu: Yarım tatlı kaşığı ince kıyılmış yaprak, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar derecede sıcak suyla haşlanır ve ve yarım dakika demlendikten sonra süzülür. İki litre kadar ısırganotu çayı gün boyuna yayılarak yudumlanabilir, hiçbir sakıncası yoktur. En iyisi, yukarıdaki ölçüye göre bir veya iki kerede demlenen günlük çay miktarının bir termosta sıcak muhafaza edilmesidir.

Civanperçemi: Yarım tatlı kaşığı ince kıyılmış bitki, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar derecede sıcak suyla haşlanır ve yarım dakika demlendikten sonra süzülür. Günde 2 bardak taze demlenmiş çay soğutulmadan yudumlanır.

Çuhaçiçeği: Taze veya kurutulmuş yarım tatlı kaşığı çiçek, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar derecede sıcak suyla haşlanır ve yarım dakika demlendikten sonra süzülür. Günde 2-3 bardak taze demlenmiş çay soğutulmadan yudumlanır.

"Baş Ağrısına Şifalı Bitkiler ile Çözüm Bulun" Hakkında Yapılmış Bütün Yorumlar

Yazan :hasan hüseyin yıldırım
benim yıllardır başım ağrır ve hangi doktora gittiysem çare bulamadım.ağrı önce omuzlarım dan başlar ve sırasıyla başıma ve gözlerime gelir.sanki gözlerimi içerden itiyorlarmış gibi acı verir.ben ne yapmalıyım.şimdiden teşekkür ederim.

Yazan :nalan kaya
bence baş agrısını geçirmek için agrı kesici içebiliriz...
Değerli ziyaretçimiz, Bilinen bir çok ağrıkesici ilaç "Parasetamol" içermektedir. Parasetamol ise eklemlerdeki kıkırdak dokuya ciddi zararlar vermektedir. Bu durumda geniş çevrelerde ki eklem ağrılarının nedeni bilinçsiz ve aşırı kullanılan ağrıkesiciler olabilirmi?

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular