şifalı bitkiler
Yeni Doğan Bir Bebekte Beslenmeye Ne Zaman Başlanmalıdır? konusu 7535 defa okunmuştur

Reklamlar

Yeni Doğan Bir Bebekte Beslenmeye Ne Zaman Başlanmalıdır?


Yeni doğan bin bebek doğar doğmaz anne memesine konulmalıdır. Anne sütünden önce bebeğe şekerli su ve diğer sıvı gıdaların verilmesi son derece yanlıştır. Bebeğin annesini emmesi ile süt salgılayıcı hormon kanda artarak sütün artmasını sağlayacaktır. Yani süt salgısının artması için anne sütü dışındaki yapay gıdaların kesinlikle verilmemesi gerekir. Anne sütü bebeğin memeyi emme derecesi ile doğru orantılı olarak artar. Hayatın ilk günleri içerisinde süt salgısı az olabilir. Ama unutulmamlıdır ki; aynı zaman zarfında bebeğin karlori gereksinlemeleri de daha sonraki günlere göre azdır. Anne bebeği besleyemiyor korkusuna girerse süt salgısı gerçekten azalabilir. Bu nedenle hekim, diğer sağlık personeli ve hastanın yakınları anneyi bebeğine süt vermesi için teşvik etmeli ve moralini yüksek tutmasını sağlamalıdır.

"Yeni Doğan Bir Bebekte Beslenmeye Ne Zaman Başlanmalıdır?" hakkında yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular