şifalı bitkiler
Diş Çıkarmada Gecikme konusu 9214 defa okunmuştur

Reklamlar

Diş Çıkarmada Gecikme


Bebekler genellikle 6 ile 8. aylar arasında ilk dişlerini çıkartırlar. İlk olarak alt orta kesiciler, üst orta ve üst yan kesiciler çıkar. 1,5 yaşına kadar ortalama diş sayısı (ay olarak yaş 6) formulü ile hesaplanır. İlk dişler altı aydan önce çıkabildiği gibi, dişlerin çıkması bir yaşından sonraya kadar sarkabilir. Diş çıkarmada gecikme büyüme geriliğinin bir ifadesi değildir ve özel bir tedaviyi gerektirmez. Dişi çıkmayan çocuğa D vitamini (kemik iğnesi) verilmesinin yararı olmadığı gibi çok aşırı kullanılırsa da zararı olabilir. Diş çıkarmadaki gecikme daha çok kalıtımsal özelliklere bağlıdır.

"Diş Çıkarmada Gecikme" Hakkında Yapılmış Bütün Yorumlar

Yazan :ali toprak
bebegimiz 8.5aylık ama hiç diş çıkarmadı de vitamini kulanıyoruz ama doktor onla ilgisi yok diyor hatta çok verildiginde zararlıymış.

Yazan :ilknur

Benim oğlum 10 aylık henüz hiç diş çıkarmadı ve çok endişeleniyorum acaba hiç diş çıkartamayacakmı?

Bizim küçük 14 aylık daha yeni ilk dişinin ucu göründü. Doktoru daha iyi diyor. Geç çürürmüş. Daha sağlam olurmuş :)

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular