şifalı bitkiler
Renk Körlüğüne Çözüm konusu 14204 defa okunmuştur

Reklamlar

Renk Körlüğüne Çözüm


Renk körlüğüne lensli çözüm


Türkiye'de 3 aydır uygulanan bir yöntemle, renk körü olan kişilerin yüzde 97.5 oranında normal görmesinin sağlanıyor.

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Sağlığı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hikmet Özçetin, genelde doğuştan gelen bir hastalık olan ve bir süre öncesine kadar tedavisi olmayan renk körlüğünün artık tedavi edilebildiğini kaydetti.

Tıpta "Daltonizm" olarak bilinen, dünyada görülme sıklığı yüzde 6 olan renk körlüğünün kalıtsal olabildiği gibi görme siniri, görme noktası ve göz tansiyonu gibi bazı göz hastalıkları sonucunda da oluşabildiğini ifade eden Özçetin, hastalığın çeşitleri olduğunu belirterek, İngiltere'de 1 yıl önce geliştirilen ve Türkiye'de 3 aydır uygulanan sistem sayesinde, kalıtsal olan renk körlüklerinde özel tasarlanan bir lens aracılığıyla yüzde 97.5 oranında başarı sağlandığını dile getirdi.

Tedavinin Türkiye genelinde 20 hastaya uygulandığını ve başarısının da oldukça yüksek olduğunu ifade eden Özçetin, "Sistemde hastanın renk körlüğü saptanıyor ve renk körlüğü cinsine göre gözünün önüne lens konuluyor. Örneğin, yeşilden yoksun olan hastanın mavi gördüğü düşünülerek gözünün önüne sarı filtreli lens denenerek yeşil görmesi sağlanıyor. Lens denenirken de renk körlüğünü değerlendiren testlerle kontrol ediliyor. Sonuçta uygun olan renk tespit edilerek sipariş veriliyor. Bu tedavi renk körü olan insanların önünü açıyor" dedi.

"Renk Körlüğüne Çözüm" Hakkında Yapılmış Bütün Yorumlar

Yazan :Seyfi gokmen
Lutfen ulasabilecegim tlf numarasi verirmisiniz tskler

Yazan :Yunus
Şimdi arkadaşlar lens çözüm olabilir ama askeriyeye girmek isteyen arkadaşlarımızın önünü açabilecek bir tedavi yöntemi yok mu acaba ameliyat ile renk körlüğü giderilebiliyor mu ? Bu soruma bir cevap alabilir mıyım?

Yazan :Muhammet
Arkadaşlar renk körlüğünden dolayı askeriyeye giremedim ama lens olanları da eliyorlar. Yani anlayacağınız çakıyorlar davayı.

Yazan :furkan sezer
bu lens nereden alınıyor??

Yazan :kerem ertan
Arkadaşlar bende de renk körlüğü hastalığı var.Hatta bu yüzden başıma gelmeyen kalmadı.Askeri lise sınavını kazandım ama mülakatta elendim...Lütfen yardım edin.Bu lenslerden nerede bulabiliriz.

Yazan :ferdi göksular
ben bu lensi denedim gercekten işe yarıyor fakat fiyatları bayağı yüksek ümüt ediyorumki ilerleyen zamanlarda fiyatı düşerde renk körlüğü çeken kardeşlerimiz bu sorundan kurtulur.

Yazan :oğuzhan ÇELİK
Bende renk körüyüm tedavi edilirse güvenlik sertifika alabilirmiyim.

Yazan :oğuzhan çelik
bende renk körüyüm bu lensleri aldığım zaman güvenlik sertrifkası alabilirmiyim saygılar.

Yazan :hanifi pusat
Slm bu dediyiniz tedaviden nasıl faydalanacaz benim yeşil kartım var onun la bu tedavi den faydalana bilir miyim?

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Sizin İçin Seçtik

    Can't create/write to file '/tmp/#sql_757_0.MYI' (Errcode: 28)