şifalı bitkiler
Ayak Mantarı ve Bitkisel Tedavi Yöntemi. konusu 249189 defa okunmuştur

Reklamlar

Ayak Mantarı Ve Bitkisel Tedavi Yöntemi.


Tanım:

Ayak mantarları genellikle parmak aralarında oluşan rahatsızlıklardır. Nadiren ağrılı olabilirler. Genellikle aşırı kaşıntı yaparlar. Özellikle ayak parmaklarının arasında koku ve beyaz döküntülerle kendilerini açığa vururlar. Sağlığı tehlikeye sokan ciddi faktörlerdendir.

Etkileri

Bulaşma Yolları:

Genellikle başkalarına ait terlik havlu vb. malzemelerin kullanımı veya toplu halde girilen ortak kullanıma açık havuzlar saunalar ve hamamlar ve buna benzer "yalın ayak" dolaşılan yerlerden bulaşırlar. Sağlık açısından ayak mantarı enfeksiyonuna yakalanmamak için bu gibi yerlerden çıkış ta mutlaka temiz su ve sabunla güzelce durulanılmalıdır.

Tedavi:

Genellikle belirli bir tedavileri yoktur. Ayakta oluşan mantarın cinsine göre bir tedavi yöntemi geliştirilmelidir. Genellikle sağlık açısından çok ciddi sorunlar doğurmadıkları için tedavi edilmek yerine geçiştirilirler. Fakat bu oldukca yanlış bir davranıştır çünkü, ayak mantarları tedavi edilmediklerinde parmak ve tırnak sağlığı açısından büyük olumsuzluklara neden olabilmektedirler.

Bitkisel Tedavi Yöntemi:

ayak mantar tedavisi Anadoluda genellikle mantar tedavileri için sarımsak kullanıldığına sıkça şahit olunmuştur. Sağlığı tehlikeye atmadan ve herhangi bir yan etki riskinden uzak durularak uygulanacak kısa süreli bitkisel(sarımsak) tedavi; Yüzeysel hastalık larda(ayak mantarı vakalarında) tam bir iyileşme sağlarken, ciddi “Ayak Mantarı Enfeksiyonlarında” 3-6 aylara varan ciddi rahatlamalar getirir.

Ayak Mantarı na Bitkisel Çözüm:

· Öncelikle 6-7 diş sarımsak alınarak içerisine az bir miktar tuz atılır ve dövülür.

· İyice dövülmüş ve lapa kıvamına getirilmiş sarımsak bir boş cam şişe içerisine alınır.

· Ardından üzerine alkol ilave edilir. (alkolün çok fazla olmaması daha iyi sonuç vermektedir.)

· Bu karışım 3-4 saat kadar bekletilir hatta ara ara sallanarak sarımsağın iyice tentürü çıkarılır.

· Bu sürenin sonunda şişede biriken sıvı süzülerek başka bir şişe veya benzerine alınır.

İşte Ayak mantarı tentürünüz hazır. Bundan sonraki aşamada bunu uygulayacaksınız. Bunun için aşağıdaki adımlara dikkat etmeniz. Önemlidir.

Sağlıklı Bir Ayak İçin Tentürün uygulanması (Ayak mantarı hastalığı)

· Öncelikle bu uygulamayı yatmadan önce yapmanız daha iyi olacaktır.

· Ayağınızı ılık ve sabunlu suyla bir defa yıkayınız.

· Daha sonra ayak mantarı için tentürün uygulanacağı yerlerdeki ölü derileri temizleyiniz. (Kıvrılmış bir bez parçasını ayak parmaklarınızın arasındaki ölü deriyi kaldırmada kullanabilirsiniz.)

· Ayak Parmaklarındaki ölü derinin temizlenmesinden sonra tentür bir pamuğa emdirilerek Ayak mantarının olduğu yerlere pamuk yerleştirilir. Bu işlem bütün enfeksiyon bölgeleri için uygulanır.

!!!ÖNEMLİ!!!!

Not: Bu uygulanan pamuklar 2-3 saatten fazla ayakta durdurulmamalıdır. Ayrıca ayak pamuklar alınır alınmaz yıkanmamalıdır. Yaklaşık 3-4 saat sonra ayakların yıkanması daha iyi sonuçlar için gereklidir.

Not2: Bu işlem 3-4 gün aralıklarla 15 gün boyunca sürdürülür. Ardından 2-3 ay kadar beklenir şikayet tekrarlarsa aynı işlemler yenilenerek tedaviye devam edilir.

Bazı Alternatif Yöntemler:

Bu yöntemler bir veya birkaç kişi tarafından sözlü olarak bildirilmiştir. Kullanımı sık değildir.

Ayak mantarı enfeksiyonlarına amonyak kimyasalının iyi geldiği söylenmektedir. Ancak bu amonyak kimyasalının nasıl uygulanacağı veya hangi dozda uygulanacağı hakkında doyucu bir bilgi yoktur.

!!!Dikkat!!!

Hazırlanan bu Ayak mantarı tentürü harici kullanımlar içindir. Ağızdan alınmaz. Wwww.sagliksifa.com bu tentürün işe yarayacağını garanti etmez. Doktorunuza danışmak sizin için daha iyi bir yöntemdir. Bu yazı kaynak belirtilerek başka yayın organlarında da kullanılabilir.

Sagliksifa.com.

"Ayak Mantarı ve Bitkisel Tedavi Yöntemi." Hakkında Yapılmış Bütün Yorumlar

Yazan :Zeynep
Bende 5 senedir var ayak mantari geceleri kaşıntısından uyuyamiyorum ve kullanmadigim ilac kalmadi ne olur bana kasıntısını gidermek icin bir cozüm söyleyin

Yazan :Bedrettin
arkadaslar parmaklarin arasi hepsi pismis hangi arganik ilaci kulanayim yardimci olurmusunuz

Yazan :Ferdi
🍊mandalina kabuğunun içi yüzü. En az 1.5 ay rahatlatıcaktır.ama ebediyen kurtarmaz

Yazan :mevlut
arkadaslar bırde sunu uygulayın kaya tuzu ama kırmızı olanı lımon sarımsak saygılar afyonlu

Yazan :Hüseyn
Sarmsak denedim fayda veryo yoğurtda iyi gelyo denmenize deyer

Yazan :zekiye A
Ayaklar im kasiniyo bide su toplu yo suyu patlatmassam kasintidan duramiyom patlattigim zamanda yara oluyo ne yapmam lagzim bu sarimsak puru onun fayda si oluyomu kullanan var mi

Yazan :Coşkun
Arkadaşlar slm aşağı yukarı 17.18 senedir denemedik ilaç bırakmadım çaresi yok

Yazan :nese
arkadaşlar birde maya yaş mayayı ayak parmaklarınızıa krem gibi sürün ve corab giyin bekleyin bir saat gece yaparsanız sabaha kadarda durursa daha iyi oluyor diyorlar birde ayakkabıza dikkat edin kapalı terlik giymeyin naylon terlik giymeyin parmak araları ıslak durmasın hergün ayaklarınıza yıkayın ve kurulayın kuruladıgınız selpak kagıt olsun havluya yeniden kullanında mantar tekrarlar o yüzde cok dikkatli olun acık terlik kullanın parmakaraları ıslak durmasın

Yazan :ayhan ben
askerde bulaştı her doktor bir şey dedi çok krem kullandım piskoloji hapı bile verdiler 2017 yılındayız hala çare yok.

Yazan :heja hamid aşan
arkadaşlar bu uygulamayı uyumadan önce sarmusak ve tuz kulanırdım bir hafta rahat ederdim sonra tekrar devam ederdı. ama şimdi doktorun dediği gibi 15 gün devam ederim . Teşekkürler.

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular