şifalı bitkiler
Sarımsağın Etkisi Aslında Islatıldıktan Sonra Ortaya Çıkıyor. konusu 17499 defa okunmuştur

Reklamlar

Sarımsağın Etkisi Aslında Islatıldıktan Sonra Ortaya Çıkıyor.


Sarımsağın faydası ısladıktan sonra uzun süre beklendiğinde ortaya çıkıyor.

sarımsağın faydaları

Ülkemizde kullanılan önemli lezzetlendiricilerden birisi de sarımsaktır. Sarımsak sadece lezzetlendirici olarak değil aynı zamanda alternatif tedavide kullanılır. Her derde deva sloganıyla büyük miktarlarda tüketilen sarımsağın bazı olumsuzluklara neden olduğunu söyleyen Prof. Dr. Nejat Yılmaz; Sarımsağın özellikle çiğ olarak tüketilmesin de bazı sakıncaların olduğu uyarısını yapıyor.

Şöyleki; sarımsağın tahriş edici özellikleri ve tansiyon üzerindeki düşürücü etkisi kişilerde

· Mide rahatsızlıklarının yanı sıra

· Kişinin kendini sürekli halsiz hissetmesi.

· Hafif baş ağrısı hissi.

· Vücudun dokularında hafif ağırlık.

· Sıklıkla baş dönmesi.

Gibi rahatsızlıklara neden oluyor.

Sarımsağın aslında ıslatılarak uzun süre bekletildikten sonra suyunun tüketilmesi gerektiğini vurgulayan Prof. Dr. Nejat Yılmaz bunun reçetesini şu şekilde açıklıyor.

-----> Çiğ tüketilen sarımsaktaki ‘Allicin’ denilen madde, kolesterol düşürme etkisinin yanında, karaciğer, mide, bağırsak sistemini de tahriş etmektedir. Oysa dövülmüş sarımsak suda en az 10 ay kadar bekletildiğinde mucize bileşiği “S-Alilsistein (SAC)”açığa çıkmaktadır. şifalı bitkiler

Bu mucize madde karaciğeri koruyucu, savunma sistemini güçlendirici, kanseri önleyici ve tüm kemoterapatik ilaçların istenmeyen yan etkilerini azaltıcı etkiye sahiptir. Ayrıca bu yıllanmış sarımsak ekstraktı (AGE) kötü kokmayan gençlik iksiri gibidir.

sarımsak suyuYağda eriyen sarımsak içeriği (Allicin) lipit düşürücü etkisinin yanı sıra aynı zamanda karaciğer hücrelerine karşı toksik etki yapabilmekte ve laktat dehidrogenaz enzimini artırabilmektedir. Halbuki suda erir sarımsak içeriği (S-Alilsistein) sitotoksik olmadan tüm faydalı etkileri sağlamaktadır.

Yıllanmış sarımsak ekstraktı (aged garlic extract ‘AGE’) bu etkilerin yanı sıra Karaciğeri kuvvetlendirici, vücut direncini artırıcı, antikanser ve kanser tedavisinde kullanılan kimyasal ilaçların yan etkilerini düşürücü özelliğe sahiptir.

Sarımsak Hakkındaki diğer makalelere bakınız.

Sarımsağın Faydaları ve Kullanım Alanları ----> Tıklayınız

Ayak Mantarı ve Bitkisel Tedavi Yöntemi ----> Tıklayınız

"Sarımsağın Etkisi Aslında Islatıldıktan Sonra Ortaya Çıkıyor." Hakkında Yapılmış Bütün Yorumlar

Yazan :hülya UTKULUER
Saklanan sarımsağı 10 ay sonra nasıl ve ne kadar tüketmeliyiz? belli bir ölçü ve zaman aralığı var mı?

Yazan :gg
peki bunu tam olarak nasıl yapabiliriz ? sarmısakları ezip 10 ay hava almayan bir kapta mı saklamamız gerekiyor ? Not: Evet korunaklı bir kabda olması gerekiyor.

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular