şifalı bitkiler
şifalı bitkiler, şifalı meyveler ve şifalı sebzeler konusu 12936 defa okunmuştur

Reklamlar

şifalı Bitkiler, şifalı Meyveler Ve şifalı Sebzeler


ŞİFALI BİTKİLER ŞİFALI MEYVELER VE ŞİFALI SEBZELER

Sivri Biber= Özellikle sıvı yağ ile birlikte tüketilmelidir. Mikroplara karşı iyi bir savunma hattı kuran bu şifalı bitki aynı zamanda insanın bağışıklık sistemini kuvvetlendiriyor, vücudun demir, kalsiyum ve çeşitli mineralleri tutmasına yardımcı olup, E ve A Vitaminlerini vücuda tekrardan kazandırıyor.
Çay= Çayda bulunan tein maddesi insan vücudunda t-lenfositlerin artmasına neden oluyor. Bilindiği gibi tlenfositleri vücudun savunma sisteminin bel kemiğini oluşturuyor. Çayın diğer bir şifalı yanı da beynin yorgunluk hissini algılamasını engellemesi. Bu da dinlendirici bir etki yapıyor.
Dut Ailesi= Şifalı bitkiler ailesinin aslında isimsiz kahramanlarıdır karadut ve diğer dut türleri şöyle ki; kanserleşen hücrelerin kontrolü için vücuda yardımcı olan bu şifalı bitki aynı zamanda ağız yaralarının iyileştirilmesinde de ciddi bir başarı sağlıyor. Şifalı meyvelerin en çok sevilenlerinden olan dut her meyvenin yaptığı gibi bağışıklık sistemini de güçlendirmede gerçekten maharetli.
Havuç= A vitamini açısından zengin olan şifalı sebzemiz özellikle halk arasında inme tabiri kullanılan yarı felç durumlarını ciddi oranda azaltıyor.
Domates= Kansere karşı iyi geldiği kanıtlanmış olan şifalı sebze özellikle et ürünlerinin yanında bolca tüketilmelidir. Zira bu sebzede bulunan likopen iyi bir antioksidan maddedir.
Bütün bunların yanı sıra semiz otu ve taze fasulye iyibir omega 3 deposu iken, kayısı-incir gibi severek tükettiğimiz meyveler ise tansiyon üzerinde olumlu etkilere neden oluyor. Özellikle sarımsak kalp üzerinde gerçekten etkili oluyor zira kanın yoğunluğunu azaltarak kanın damarlar içerisinde daha rahat hareket etmesini sağlıyor.

"şifalı bitkiler, şifalı meyveler ve şifalı sebzeler" hakkında yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular