şifalı bitkiler
Günlük bir avuç fındık her yaştan insana iyi gelir. konusu 9349 defa okunmuştur

Reklamlar

Günlük Bir Avuç Fındık Her Yaştan Insana Iyi Gelir.


Fındık yemenin faydaları.

Fındığın kalp damar hastalıklarına, kansızlığa, kolesterole ve kansere iyi geldiği bilinmektedir. Ayrıca fındık ömürüde uzatmaktadır.

B, E vitaminleri açısından zengin olan fındıkta ayrıca demir, kalsiyum, çinko, magnezyum ve bakır da bol olarak bulunmaktadır.

Yetişkinlerde üreme fonksiyonları açısından bir mucize olan fındık mutlaka günlük tüketilmelidir. Özellikle sınava hazırlanan gençler için iyi bir zihin açıcı olan bu şifalı bitki büyüme çağındaki çocuklara 2-3 yaşlarından itibaren sıksık yedirilmelidir.

Fındık;

İyi gelmektedir.

Şu Konular da ilginizi çekecektir. Buraya Tıklayınız

"Günlük bir avuç fındık her yaştan insana iyi gelir." Hakkında Yapılmış Bütün Yorumlar

Yazan :Zeliha ŞAHİN
Ben bir cocuğum 11 yasındayım. Çalışkan olmak için neler yapmalıyım? Neler yemeliyim? lütfen yardım edin.
Zelihacığım herşeyden önce yeterli ve dengeli beslenmelisin. Bunun yanında yağlı tohumlular dediğimiz ceviz, fındık, fıstık gibi gıdalar ve meyveler-sebzeler seni için çok faydalı olacaktır. Bütün bunların yanında şunu da unutma; çalışkanlık az da olsa devam etmekle mümkündür. Mesela her gün en az yarım saat derslerine çalışman başarını artırır.

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular