şifalı bitkiler
mezoterapi hakkında bilmek istediğiniz herşey konusu 11770 defa okunmuştur

Reklamlar

Mezoterapi Hakkında Bilmek Istediğiniz Herşey


Mezoterapi Nedir?
Mezoterapi, homeopatik, farmakolojik doğal bitki ekstrelerinin çoklu mikroenjeksiyon tekniğiyle mezoderme ( cilt orta tabakası) hekim tarafından uygulanmasıdır. Mezoterapi cildin daha estetik bir forma ulaşmasını sağlar. Mezoterapi ile dolaşım hızlandırılır, artmış yağ depoları çözülebilir, vitamin ve minerallerle doku desteği sağlanır. Bu yöntem tüm yaşlarda uygulanabilir. Selülit (portakal kabuğu görünümü); cilt altı bölgede bağ dokusu ile çevrili olan yağ hücrelerinin artarak bağ dokuyu germesi, beslenmesi bozulan bağ dokudaki oluşan değişimler sonucu derinin esnekliğini kaybetmesidir.

Mezoterapinin Yüze Uygulanması.
Esnekliğini kaybetmiş, yıpranmış cilde, vitamin, dolaşım düzenleyici özelliği olan onaylı maddeleri uygulayarak, uygulama yapılan bölgeye destek sağlamak amaçlı işlemlerdir.

Yüz mezoterapisi(ortaderi Tedavisi) hangi aylarda uygulanır?
Yüz mezoterapisi her mevsim uygulanabilir. Bilinenin tam tersine güneşe çıkmadan önce uygulanır. Cildin nem dengesini sağladığı için güneşin zararlı etkilerinden cildi korur.

Yüz Mezoterapisi Nasıl Uygulanır?
Yüz mezoterapisi uygulamada yetkili hekim tarafından uygulanır. Y üz mezoterapisinde cilt altına ince iğne ile belirli derinliklerde etken madde verilir. Burada teknik çok önemlidir. Uygulamadaki teknik farklılıklar önemli yer tutar. Cildin her tarafına aynı derinlik ve yoğunlukta verilmez. Burada uygulayıcının tecrübesi önemlidir.

Yüz mezoterapisi sonrası ciltte neler olur?
Yüz mezoterapisi işleminden sonra ciltte iğne yerlerinde hafif kızarıklıklar olabilir. İşlemden önce kan inceltici ilaçlar sakıncası yoksa uygulamasının yapılacağı kişinin doktoruna danışılarak 1 hafta süre ile kesilmesi uygun olabilir. Nedeni ise işlem sonrası hafif kanama alanları bunlara bağlı morluklar gözleniyor olmasıdır. Morluklar 1 hafta içerisinde geçer ve ciltte etkisini 48 saat içerisinde görmeye başlarız. Bu işlemde daha parlak ve daha gergin yaşlanma belirtileri azaltılmış bir cilt görüntüsü elde etmek amaçlanır.şifalı bitkiler

Yüz mezoterapisi kaç seans sürer?
Yüz mezoterapisi genellikle 15 günde bir 4 seans yani toplam 2 ayda 4 seans yapılır. Yüz mezoterapisi uygulamasında 2 aydan sonra 1 seans yapılır. Ancak yüz mezoterapisinde 6 ay sonra 1 seans daha etkinliği arttırmak için yapılabilir. Bu uygulamalar genellikle cildi nemlendirir, canlandırır ve anti oksidan etki sağlar. Cildin immun koruması ve uyarılmasını arttırır sonuç olarak yüz mezoterapisi ile cilt daha genç bir görünüm kazanarak daha parlak ve canlı bir görünüm alır. İnce çizgiler ise oldukça silikleşir.

Mezolifting ne demektir?
Biyo stimilasyon demek olup 1980'lerden bu yana kullanılmaktadır. mezolifting kırışıklık uygulaması değildir. mezolifting de sonuç 2 gün içerisinde görülür. Yüz, dekolte, boyunda uygulanır. 30'lu yaşlarda başlanır uygulamaya. Yılda 1-2-3 defa cildin ihtiyacına göre mezolifting yapılır. Ele de mezolifting yapılır. Genç deride 30–40 yaş uygulama ile 40 yaş üzeri farklı maddeler uygulanır. Genç deride sadece vitamin karışımları önerilmekte iken ilerleyen yaşlarda farlı ilaç kombinasyonları yapılmaktadır.

Bu makale mezoterapi.net den alıntılanmıştır.

"mezoterapi hakkında bilmek istediğiniz herşey" hakkında yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Sizin İçin Seçtik

    Can't create/write to file '/tmp/#sql_757_0.MYI' (Errcode: 28)