şifalı bitkiler
kaktüs bitkisi elektronik eşyalardan yayılan radyasyonun zararlarını azaltıyormu konusu 25600 defa okunmuştur

Reklamlar

Kaktüs Bitkisi Elektronik Eşyalardan Yayılan Radyasyonun Zararlarını Azaltıyormu


Kaktüs bitkisi gerçekten elektronik aletlerden çıkan radyasyonu azaltıyormu?
kaktüs bitkisi radyasyonu azaltıyormuSon zamanlarda özellikle internet sitelerinde dolaşan haberlere göre kaktüs bitkisi bilgisayar başta olmak üzere bir çok elektronik aletten yayılan radyasyonu azaltıyor. Bu haberlerin etkisiyle olsa gerek çiçekçiler bayram ediyor. Zira daha önce pek de rağbet görmeyen bu bitkiler günümüzde kıymete bindi. Çiçekçilerden edinilen bilgiye göre daha önce bulunsun kastıyla üç beş tane satış yerlerine serpiştirilen kaktüs bitkisi artık aranılan süs bitkileri arasında.

Kaktüsün radyasyonu azalttığı hakkında yeterli bilimsel çalışma yok.
Bilim çevrelerinden edinilen bilgiye göre kaktüslerin çevreye yayılan radyasyonu emdiği ve zararlı etkilerini azalttığı hakkında yeterli bilimsel araştırma, bilgi ve bulgu yok. bu durumda kaktüsler hakkındaki bu olumlu haberler uydurmadan öteye geçemiyor.

Radyasyon yayan elektronik cihazlar.
kaktüs bitkisi radyasyonu azaltıyormu Radyasyon yayma konusunda en sabıkalı olan cihazlar cep telefonları ve tüplü televizyonlardır. Gerçekte kaktüs bitkisi özellikle bilgisayar başında çokça vakit geçirenler tarafından rağbet görmektedir. Oysa özellikle tüpsüz olan plazma ve LCD televizyonlar radyasyon yaymamaktadırlar. Radyasyon yayan tüplü televizyon ve tüplü bilgisayar ekranları ise 10 cm yakınlıkta dahi insan sağlığını bozacak dozajda radyasyon yayamaz.

"kaktüs bitkisi elektronik eşyalardan yayılan radyasyonun zararlarını azaltıyormu " Hakkında Yapılmış Bütün Yorumlar

Yazan :burhan şafak
merhaba ben bu konuyla ilgili araştırma yapıyorum. Şu ana kadar herhengi bir bilimsel çalışma yapılmış mı? e-mail adresim ................... buradan(özel bilgilerinizi yayınlayamıyoruz) bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler.

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular