şifalı bitkiler
Reye Sendromu Hastalığı konusu 10183 defa okunmuştur

Reklamlar

Reye Sendromu Hastalığı


Genel olarak:
Reye sendromu 1963 lü yıllarda ortaya konmuş bir tür hastalıktır. 2-16 yaş arasındaki çocukları etkileyebilen reye hastalığı; ateşli bir viral (virüslerin neden olduğu grip, kızamık, suçiçeği vb) hastalıktasn sonra ortaya çıkmaktadır. Nasıl ortaya çıktığı hala bilinmeyen reye sendromu ölümcül bir hastalıktır.

Reye hastalığının Sebepleri:
Özellikle 2-16 yaş arası çocuk ve gençlerde meydana gelen reye sendromu; ateşli hastalıklardan veya Üst Solunum Yolu Enfeksiyonlarından(ÜSYE) sonra ortaya çıkmaktadır.
Ateşli hastalık sırasında çocuklarda aspirin yada aspirin benzeri (asetilsalisilik asit) ilaçlarla yapılan tedavi bu hastalığı tetiklemekte ve orataya çıkma olasılığını artırmaktadır.

Reye Sendromunun Belirtileri:
İlk etapta oldukca zor tespit edilen reye sendromu; Ancak detaylı bir tetkik ile kolaylıkla anlaşılabilmektedir. kanda yükselen amonyak ve asit oranı, düşük şeker, karaciğerde yağlanma ve beyin şişmesi bu hastalığın belirtilerindendir.

Reye Hastalığının Etkileri:
Reye hastası kişi derin bir dalgınlık, uyuklama hali ve bilinç kaybı yaşar. Bunun yanında bütün vücut kaslarında istek dışı ritmik kasılmalar da görülebilir. Reye sendromunun ilerleyen etkilerinde solunum güçlüğü ve solunum durmasına bağlı olarak ölüm meydana gelir.

"Reye Sendromu Hastalığı" hakkında yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular