şifalı bitkiler
Turist ishali seyahat ishali konusu 9562 defa okunmuştur

Reklamlar

Turist Ishali Seyahat Ishali


Turist İshali(seyahat Diyaresi) nedir?
Bakterierin neden olduğu 2-3 gün sürebilen ve genellikle şiddetli olmayan ishal durumudur. Neden olduğu tam olarak bilinmemesine rağmen. Başka ülkelere veya bölgelere giden kişilerin oradaki beslenme düzenine veya yemeklere alışamamsının seyahat ishaline neden olduğu sanılmaktadır.

Turist ishalinin belirtileri nelerdir?

Turist ishali; bulantı, kusma, barsak seslerinde(karın guruldaması) artma, karın ve mide krampları ve şiddeti kişiden kişiye değişen ishal (diare) gibi belirtiler gösterir. Bu belirtilerden farklı olarak kas ağrıları da meydana gelebilir.

Seyahat ishalinie karşı hangi önlemlerin alınması gerekir?

Özellikle kişisel temizliğe dikkat edilmelidir. Sokak satıcılarından lınan gıdalar başlı başına bir tehlike durumudur. Yiyeceklerin kesinlikle hijyen kurallarına uygun olması önerilir. Bunun yanında kişinin kendi kültürüne yakın beslenmesi de alınabilecek önlemlerdendir. Sulara çok dikkat edilmelidir. Mümkünse kapalı sulardan içilmelidir. Bunun mümkün olmadığı durumlarda suların kaynatılıp soğutulması çok önemlidir.

Turist ishali durumunda nasıl bir tedavi uygulanmalıdır?

Eğer ishal ciddi boyutlardaysa antibiyotik kullanılabilir. Ancak ishal ciddi boyutlarda değilse, uygun bir diyet ve bol su alımıyla geçmesi beklenebilir. genellikle önemli olmayan bir durumdur. Ancak rahatsızlık verdiği bir gerçektir.

Şifalı bitkiler:

"Turist ishali seyahat ishali" hakkında yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular