şifalı bitkiler
Arsenik Zehirlenmesi konusu 6616 defa okunmuştur

Reklamlar

Arsenik Zehirlenmesi


Arsenik Zehirlenmesi:

İveğen arsenik zehirlenmesinde şiddetli mide ve bağırsak kanalı ağrıları olur.
Ağızda metalik bir tat meydana gelir.
Ses boğukluğu, yutma güçlüğü, böbrek harabiyeti ve çok ateş olur.
Kılcal damarların geçirgenliği artar.
İleri derece de susuzluk meydana gelir.
Nefeste acı sarımsak kokusu olabilir, acı badem kokusu gelebilir.
Kan basıncı düşer,
Süreğen zehirlenme vakaların da çevresel sinirlerde yangı, kilo kaybı bazen mide ve böbreklerin tutulması sonucu beslenme bozuklukları ve idrar çıkarma mekanizmasında aksaklıklar görülebilir.

Arsenik zehirlenmesinde tedavi:

Hastanın mutlaka tam teşekküllü bir hastaneye yatırılması gerekmektedir. hastanede  Mide zaman geçirmeden yıkanmalı, genel tedavi prensipleri uygulanmalıdır. Diğer yandan karbonhidrat ve proteince zengin, yağ açısından  fakir diyet verilmeli, gerekirse oksijen verilmelidir. Sistemik olarak BAL(dimekaprol) verilmesi kesinlikle çok faydalıdır.

 

"Arsenik Zehirlenmesi" hakkında yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular