şifalı bitkiler
Anber konusu 11797 defa okunmuştur

Reklamlar

Anber


Anber ve Özellikleri;

Anber balığından çıkarılan güzel kokulu bir madde olup kül rengindedir. Adını çıkarıldığı balıktan almaktadır. Sağlıkta ve esans yapımında kullanılmıştır. Anberin çeşitleri çoktur, renkleri de değişiktir. Beyaz, boz, kırmızı, sarı, yeşil, mavi, siyah ve karışık renklerde olanları vardır. En iyisi boz renkte olanıdır. Sonra mavi, sonra sarısı gelir. En kötüsü siyah olanıdır. Üzerinden uzun zaman geçmesine rağmen anber altın gibi asla değişikliğe uğrayıp bozulmaz. Bu özelliği miskten üstün olmasını gerektirmez. Buna rağmen anber hakkında “güzel kokuların kralı “denilmiştir. Miskten sonra güzel kokuların en güzellerindendir.

Elde Ediliş Şekli;

Anberin elde edilişi konusunda değişik görüşler vardır. Bazılarına göre denizde bir pınardan petrol gibi kaynar. Yağlı olması sebebiyle suyun yüzüne çıktığında donar, rüzgar dalga ile sürüklendiğinde toplanır.
Diğer bir görüşe göre ise, donmuş anber tanelerini balıklar yutar, kendilerine zararlı olduğu için balıklar ölür, rüzgar ve dalda sebebiyle ölmüş balıklar sahile gelir, bunları toplayan avcılar karınlarını yararak anberi çıkarırlar. Daha başka görüşlerde vardır."Anber" hakkında yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular