şifalı bitkiler
Diz Ağrıları konusu 157312 defa okunmuştur

Reklamlar

Diz Ağrıları

Diz ağrısı birden fazla sebebe dayalı olarak gerçekleşebilir. Bunlar;
•    Artrit değimiz eklem iltihaplanmaları,
•    Menisküs yırtılmaları,
•    Plika dediğimiz diz kapağı kemiğinin(patella) içteki bir bağa baskı uygulaması,
•    Diz eklemine sıvı birikmesi,
•    Diz eklemine aşırı baskı uygulamak,
•    Baldır kaslarının gerginliği veya aşırı güçsüzlüğü,
•    Leğen kemiğinin ve buna eklem yapan baldır kemiğinin dengesiz duruşu,
•    Ayaklardaki düztaban gibi bozukluklar,
Şeklinde sıralanabilir.

Diz ağrılarıyla birlikte aşağıda sıralayacağımız belirtilere dikkat etmenizi öneriyoruz. Bu belirtileri gözlemlediğinizde hemen bir ortopedi doktoruna başvurmanız gerektiğini bilmelisiniz.

•    Özellikle uykudan uyandığınızda veya ters hareketlerde dizinizde kilitlenme var mı?
•    Hareketler sonrası dizinizde  şişlik ve ısı artışı var mı?
•    Çömelme ve ayağa kalkmada zorluk çekiyormusunuz?
•    Yürüyüşünüz dizinizde ağrılara neden oluyormu?
•    Dizinizi bükerek oturduğunuzda dizinizde tutulmalar veya ağrılı durumlar yaşıyormusunu?
•    Dizinizde yer yer şişlikler görüyormusunuz?
•    Dizinizde bacağınızı salladığınızda hissettiğiniz bir tıkırdama veya boşluk hissi oluşuyormu?

Diz ağrılarına neden olan rahatsızlıklar değişik şekillerde ve değişik hastalıkların sonucunda meydana gelebilmektedir. Diz ağrıları makalemizde belirtilen durumları yaşıyorsanız bir hastanenin ortopedi bölümünden randevu alarak muayene olmanız gerekmektedir. Diz ağrılarının bir özelliği erken tedavi edildiğinde basit yöntemlerle tedavi edilebilmesidir. Ancak geç kalındığında diz ağrıları artacak ve tedavi de buna bağlı olarak zorlaşacaktır. Hatta büyük külfetli zor ameliyatlar da sizi beklemektedir.

"Diz Ağrıları" Hakkında Yapılmış Bütün Yorumlar

Yazan :Şaziye Köse
Sağ dizimde sızlama var dizimi katlayamıyorum sanki dizimde bir madde varmış hissi var nedeni ne olabilir?

Yazan :ismet
Dizimin arka kisminda agri var ve 180 derece acamiyorum diger dizim gibi örnegin merdiven cikarken bir sorun hissetmiyorum ama yururken aciyor ne yapmaliyim ?

Yazan :Mert KARADAĞ
Merhaba,ben 15 yaşındayım dün 19 mayıs çalışmaları için beden eğitimi hocamız bize bir kaç hareket gösterdi bir harekette eparmak ucumuzda eğilme vardı (Futbolcular Gibi) Ben eğildim ve dizimde şiddetli bir ağrı hissettim sanki diz kapağımın altındaki boşlukta bir damarım kopacakmış gibi hissettim çalışmalar bittikten sonra baldır kasım çok ağrımaya başladı ne yapmalıyım lütfen yardım edin ... ailem boyum uzadığı için dizlerimin ağrıdığını söylüyor :(

Yazan :ismail fransa

Bir sene once menuskus amaliyati oldum oncesine gore agrilarim azaldi ama tam gecmedi su son iki aydir sag dizimin sag tarafi cok agriyo kemige basdirinca sanki biyere vurursenuzda morarir ya ayni ole aciyor oturup kalkerken bukerken cok zorlaniyorum allah kimseye vermesin bole dert insani her seyden etkiliyo en onemliside moralmen cokuyor

Yazan :Turay SEPETÇİ
Benim sorunum dızımı tam acamyor ve bunun yanında açıp basmak ıstedıımde dızımde agrı olusuyo. doktor amelıyat dedi fakat olmak ıstemıorum tedavi ile giderilmezmi.

Yazan :şerife özkaya
Çömelme ve ayağa kalkmada zorluk çekiyormusunuz? evet çok

Yazan :alev

ben çömelirken dizimde şiddetli bi agrı oluştu şimdi çömelemiyorum çok ağrım oluyor ne yapmalıyım birden oldu ama yurumemı hıç etkilemedi onemlımı?

Kesinlikle bir ortopedi bölümüne başvurunuz.

Yazan :Elif Uluhan

Merhaba, benim iki dizimde de birkaç aydır problem var, uzun süre bükülü kaldığı zaman dizimi açarken veya tam tersi uzun süre düz kaldığı zaman bacaklarım bu seferde bükerken dizlerimde inanılmaz ağrı oluyor, ağrılar diz iç kısımlarında sancı, batma şeklinde oluyor ve resmen kıvrandırıyor :( Buna karşılık yürürken, zıplarken falan hiçbir problem yok. Bazen geceleri 3-4 kere ağrı içinde uyanıyorum.. Ellerimde de sürekli şişlik ve kızarma olduğu için eklem romatizması var dendi, acaba dizlerimdeki sorun da romatizmadan mı kaynaklanıyor?

Bunu bilmemizin imkanı yok. Ancak size hastahanelerin ortopedi bölümlerini tavsiye edebiliriz. Şikayetleriniz. Romatizmadan çok menisküs sorununu akla getiriyor. Diz kapağıyla ilgili de bir sorununuz olma ihtimali var. Mutlaka bir doktora muayene olmalısınız.

Yazan :adem
benim sol dizimde uzun zamandır dizimi boşta salladığımda yüksek seste tıkırtılar dululuyo yerde yemek yediğimizde kalkarken dizim tutuluyo ve 15 20 saniye tutuluyo ayağımın üzerine basamıyorum

Yazan :serkan ordukıran
Dün halısaha maçı yaparken ters bir hareket sonucu dizimde çatırdamalar oldu ve kendimi yerde buldum.Olay anında ilk başlarda dizimde boşluk hissi vardı daha sonra yürümeyebaşladım.Şu anda ise üstüne bastığımda ve bazı hareketleri yaptığımda ağrı oluyor.Dizimde şişme yok

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular