şifalı bitkiler
Bal'ın faydaları konusu 10645 defa okunmuştur

Reklamlar

Bal'ın Faydaları


Baldaki Mucizevi Faydalar;

Küçük yaştaki felçli çocuklara her gün aç karnına belli bir miktar bal yetirildiği veya su ile keskinliği giderilerek şerbet halinde içirildiği zaman, belli bir süre içinde felçten kurtulur. Bal, gerek gıda olarak yenildiği ve gerekse yumurta sarısı veya akı ile karıştırılıp merhem gibi cilde sürüldüğü zaman, cildi güzelleştirir.
Bal, vücutta meydana gelen varis ve varislerde açılan yaralara iyileşinceye kadar sürüldüğünde gayet faydalıdır.
Bal uzun süre hastalık veya yaşlılık sebebiyle yatakta yatmaktan dolayı kalçalarda meydana gelen yaralar üzerine merhem gibi sürüldüğünde gayet faydalıdır. Bal, göz kapaklarındaki iltihaplara ve yanıklara karşı gayet faydalı bir merhemdir.
Balın sade olarak su ile şerbet yapılıp içilmesi veya süt ile şerbet yapılması yahut limon suyu ile şerbet yapılıp içilmesi nezle için gayet faydalıdır. Balın gül ile karıştırılıp sabah ve öğleyin yenilmesi verem hastalığına karşı şifalıdır.

"Bal'ın faydaları" hakkında yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Sizde Yorum Yapmak istermisiniz ?

Yorumlar site yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır.

Sağlık Şifa Arama

Alternatif Tıp Nedir?

Son çeyrek yüzyılda modern yaşam tarzının getirdiği, kötü beslenme, hareketsizlik ve stres etkileri yaşamımızın dengesini alt üst etmiş durumdadır. Bu gibi nedenlerden dolayı çağımızda hastalıklarda artışlar görülmüştür. Tıp ilerlemesine rağmen, her derde deva olamamıştır. Bu gelişmeler üzerine asıl çarenin doğada olduğu anlaşılmıştır. Eskiden "kocakarı ilaçları" olarak tabir edilen yöntemlerin, günümüzde Alternatif Tıp inceleme alanına girmesi ile bitkilerin vucudumuz üzerindeki olumlu etkileri de kanıtlanmıştır. Doğadaki meyveler, sebzeler, baharatlar ve şifalı bitkiler bizlere doğanın bir hediyesi, yaradanın bir ikramıdır. Bizim bu ikramdan yararlanmamız alternatif tıbbın ortaya çıkışına ortam hazırlamıştır.

Sitedeki bütün konular